Ružomberská mestská polícia má nového náčelníka

Nový náčelník Mestskej polície v Ružomberku Tomáš Matejovie. Foto: Mesto Ružomberok
Mestskú políciu Ružomberok bude v nasledujúcom období viesť nový náčelník Mgr. Tomáš Matejovie.

Rozhodli o tom poslanci ružomberského Mestského zastupiteľstva na rokovaní v stredu 26. júna podporením návrhu predloženého primátorom mesta. Tomáš Matejovie na stoličke náčelníka vystrieda Ivana Stromka, ktorý funkciu zastával do januára tohto roku nepretržite od vzniku mestskej polície v 1992. Nový náčelník sa funkcie oficiálne ujme v pondelok 1. júla.

Mesto Ružomberok hľadalo náčelníka mestskej polície aj prostredníctvom výberového konania, ktoré sa uskutočnilo vlani v decembri. Na základe posúdenia podkladov a osobného pohovoru so zúčastnenými uchádzačmi komisia rozhodla, že nevyhoveli stanoveným kritériám a výberové konanie bolo neúspešné.

Tomáš Matejovie pôsobí v Mestskej polícii Ružomberok od roku 2017, od roku 2019 ako zástupca náčelníka. V bezpečnostných zložkách pracuje nepretržite od roku 2013. Pôsobil na Kriminálnom úrade Finančnej správy (KÚ FS) na oddelení operatívy, neskôr v špecializovanom útvare – Jednotke služobných zákrokov KÚ FS.

V Mestskej polícii Ružomberok aktuálne pracuje 27 príslušníkov.

Zdroj: ruzomberok.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.