Ružomberská polícia pátra po dvoch maloletých tínedžeroch

Polícia v Ružomberku vyhlásila pátranie po nezvestnej 15-ročnej Ivete Berkyovej a 17-ročnom Marekovi Kováčovi, ktorý odišiel z Centra pre deti a rodinu v Ružomberku na doposiaľ neznáme miesto.

AKTUALIZÁCIA: Polícia 17-ročného Mareka Kováča vypátrala a je v poriadku. Krajská hovorkyňa o tom informovala v pondelok 6. februára.

Tínedžer Marek je nezvestný od stredy 4. januára 2023, kedy odišiel z Centra pre deti a rodiny v Likavke na doposiaľ neznáme miesto. Do dnešnej doby sa nevrátil a nepodal o sebe žiadne informácie. Neplnoletý chlapec pochádza zo Zvolena, no v čase úteku sa nachádzal v Ružomberku.

,,Od prijatia oznámenia vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia s cieľom vypátrania nezvestnej osoby. Do súčasnej doby sa však nezvestnú osobu nepodarilo vypátrať,“ informuje Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Žiline.

Popis osoby: vysoký cca 170- 180 cm, štíhla postava, hnedé oči, čierne vlasy

Popis oblečenia: nezistené

Polícia žiada verejnosť, aby akékoľvek informácie k nezvestnému chlapcovi oznámila na bezplatnom telefónnom čísle 158, na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru (PZ) alebo súkromnou správou na oficiálnej facebookovej stránke PZ.

Nezvestná je len 15-ročná Iveta z Detvy

Ďalšou nezvestnou je 15-ročná Iveta Berkyová. Výzvu na zdieľanie a hľadanie maloletého dievčaťa zverejnil v príspevku na sociálnej sieti Záchranný systém Slovensko zameraný na pátranie po osobách.

Iveta pochádza z Detvy, na priloženej fotografii má dlhé tmavé vlasy, oválnu tvár a hnedé oči. Výrazným prvkom je piercing na pravej strane nosa. Bližší popis nezvestného dievčaťa ani jej oblečenia nie je známy.

„Ak uvidíte, nájdete hľadanú osobu ihneď volajte linku polície (158) a následne Záchranný Systém Slovensko – Pátranie po osobách +421 948 112 233,“ prosí administrátor skupiny.

Zdroj: KRPZ Žilina, FB/Záchranný systém Slovensko

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.