Ružomberské futbalistky ukončili sezónu

Futbalistky MFK Ružomberok majú za sebou vydarený ročník. Fotografia: Futbalistky MFK Ružomberok/Facebook
Žiačky zakončili ročník víťazne, keď na domácom ihrisku zdolali Poprad 6:3. Úspešné boli aj juniorky, ktoré porazili rovnakého súpera vysoko 13:1. Ženám sa naopak nedarilo, keď v záverečnom kole prehrali v Nových Zámkoch 2:0.

Najväčšiu pozornosť na seba pútali ružomberské ženy, ktoré na jeseň odohrali 14 duelov, v ktorých zaznamenali 5 výhier, 4 remízy a 5 prehier. Na jar čakali na ženy ešte 4 stretnutia v lige, z ktorých až tri vyhrali a podľahli iba Slovanu po veľkej dráme 3:2. Vďaka výborným výkonom sa Ružomberčanky ako nováčik súťaže prebojovali do skupiny o titul a splnili tak predsezónny cieľ.

„Ruža“ v základnej časti zaznamenala v 18 dueloch 8 víťazstiev, 4 remízy a 6-krát ťahala za kratší koniec, pričom zaknihovala aktívne skóre 47:35 a obsadila 4. miesto. Ligu ovládol bratislavský Slovan, ktorý z 18 zápasov vyhral až v 17 prípadoch a utŕžil iba jednu prehru. V nadstavbe bol ale najúspešnejším tímom myjavský Spartak, ktorý vyhral skupinu o titul o 2 body práve pred Slovanom.

Ružomberským ženám nevyšla nadstavba

V skupine o titul sa ale ženám nedarilo podľa predstáv, keď z 8 duelov až 7 prehrali. Jedinú výhru zaknihovali nad Novými Zámkami, ktoré zdolali vysoko 8:1. S týmto súperom bojovali až do konca nadstavby o 4. miesto v tabuľke.

Napokon bolo úspešnejšie mužstvo z juhu Slovenska, ktoré v poslednom kole zdolalo Ružomberčanky 2:0 a odsunulo mužstvo trénera Ľuboša Žihlavníka na konečné 5. miesto.

V slovenskom pohári sa Liptáčky neohriali príliš dlho, keď už v 1. kole podľahli na svojom štadióne Žiline 0:2. Najlepšou strelkyňou „Ruže“ bola Darina Hrúziková, autorka 16 gólov. Ružomberčanky mohol tešiť aspoň fakt, že mali zastúpenie v najlepšej jedenástke žien a to zásluhou Rebeky Žihlavníkovej.

Juniorky ovládli skupinu o umiestnenie  

Ružomberské juniorky na jeseň odohrali 8 duelov, v ktorých zaznamenali 3 výhry, 2 remízy a 3 prehry. Na jar čakalo na dorastenky 10 duelov, z ktorých 6 zápasov vyhrali, jedenkrát zaknihovali nerozhodný výsledok a 3 stretnutia prehrali.

„Ruža“ v základnej časti zaznamenala v 18 zápasoch 9 výhier, 3 remízy a 6 prehier s aktívnym skóre 59:25 a obsadila 4. miesto. Ligu ovládli hráčky Tatrana Prešov pred Bardejovom.

V nadstavbovej časti sa Ružomberčankám ale mimoriadne darilo, keď zo 6 duelov až 5 vyhrali. Liptáčky podľahli len Popradu (1:0), ktorému ale všetko vrátili v poslednom kole, keď ho nešetrili a nadelili mu 13 gólov. Skupinu o umiestnenie tak zverenkyne Igora Bellu suverénne ovládli.

Fantastická jar ružomberských žiačok

Najmladšie reprezentantky ženského futbalu v Ružomberku v uplynulom roku nastúpili na 8 zápasov, v ktorých zaznamenali len 2 výhry a 6-krát odchádzali na prázdno. Na jar ale chytili Liptáčky druhý dych, keď z 10 duelov až 6 vyhrali, raz dosiahli nerozhodný výsledok a 3 zápasy prehrali.

Ružomberské žiacky v základnej časti zaznamenali v 18 dueloch 8 výhier, 1 remízu a 9 prehier s pasívnym skóre 66:121 a obsadili 4. miesto. Základnú časť ovládli hráčky Tatrana Prešov, ktoré počas 18 duelov nestratili ani jeden bod.

V nadstavbovej časti odohrali Ružomberčanky 6 zápasov, pričom všetky duely vyhrali. Skupinu o umiestnenie tak suverénne ovládli zverenkyne Viktórie Čudrnákovej bez straty bodu a nadviazali na výbornú formu z jari.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.