Ružomberskí bežci s obrovským úspechom v Bratislave

OZ Ružomberok v pohybe obsadilo v konkurencii 187 tímov druhé miesto. Foto: Od Tatier k Dunaju/Facebook
Občianske združenie (OZ) Ružomberok v pohybe si vybojovalo na populárnom bežeckom podujatí Od Tatier k Dunaju úžasné strieborné medaily.

Počas víkendu (13. – 14. augusta) sa uskutočnil jubilejný 10. ročník obľúbeného štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Na trati 345 kilometrov z Jasnej do Bratislavy mal zastúpenie aj ružomberský okres zásluhou štyroch tímov – OZ Ružomberok v pohybe, Ružomberok (hobby – profíci), Liptovskí Lúžňania a Beťkoprojekt.

V konkurencii 187 kolektívov sa z celkového víťazstva tešil tím Active & Zasa Fasa. Z našich končín sa najviac darilo tímu Ružomberok v pohybe, ktorý obsadil vynikajúce 2. miesto, čím napodobnil roky 2018 a 2019, kedy tiež získal striebro. V predošlých dvoch ročníkoch obsadilo 6. pozíciu. Tretie miesto v kategórii All si vybojovalo družstvo Mintál-TWD Team.

Spokojnosť s umiestnením

Štart pretekov bol v sobotu dopoludnia v Jasnej v Nízkych Tatrách. Bežci do cieľa na Tyršovom nábreží v Bratislave prišli v nedeľu popoludní. Pretekári pritom bežali nonstop dňom aj nocou, prevažne po asfaltových úsekoch.

Kapitán tímu OZ Ružomberok v pohybe Samuel Dvorštiak bol mimoriadne spokojný so ziskom striebra. „Je to vynikajúci úspech. Som hrdý na naše družstvo, každý odviedol maximum. Všetko bolo úžasné, až na jedno zranenie. Musíme športovo priznať, že na víťazov sme nemali. Dosiahli sme však svoj vrchol.“

Vydarená akcia

Spokojnosť s podujatím vyjadril aj jeho hlavný organizátor Štefan Šogor. „Je to síce mimoriadne náročné podujatie na organizáciu a prípravu, ale je to zábava a tak trošku aj adrenalín. Keď akcia vyjde, bežci to oceňujú. Pozitívne spätné reakcie nás motivujú znovu robiť ďalšie ročníky.“

Beh Od Tatier k Dunaju je 345 km dlhý štafetový beh družstiev, do ktorého sa prihlasujú 6 a 9 alebo až 12-členné tímy, zastupované svojím kapitánom, ktorý zodpovedá za členov svojho mužstva. Trať tvorí celkovo 36 úsekov, ktoré sú rôznej dĺžky a obťažnosti. Všetky úseky sú v dĺžke 7 až 12 km. V prípade 12-členného tímu, každý jeho člen odbehne štafetovým spôsobom 3 úseky. Pri menšom počte členov mužstva odbehnú niektorí bežci 4 úseky.

VÝSLEDKY (trať 345 km, prevýšenie: prírastok 3 990 m/strata 4 870 m) – Kategória All: 1. Active & Zasa Fasa 24:07:33, 2. Ružomberok v pohybe (Martin Hatala, Martin Šramo, Peter Potkan, Branislav Dlhovič, Tomáš Kučka, Samuel Dvorštiak, Dominik Pavlíček, Pavol Hanula, Ľuboslav Palguta, Danka Hanulová, Maximilián Medvecký, Miroslav Macko) 25:05:56, 3. Mintál-TWD Team 26:55:52, 24. Ružomberok/Hobby – profíci (Ladislav Pethö, Martin Pethö, Zuzana Biel, Jakub Kmeťko, Jozef Žiaran, Ľubomír Kotrády, Tomáš Hrnčiar, Richard Makovický, Michal Matula, Miroslav Polák, Janka Králová, Rastislav Tomčík) 29:19:00, 30. Beťkoprojekt (Miroslav Latiak, Anton Demko, Tomáš Janča, Tomáš Worobel, Jozef Strásky, Dominik Převor, Vladimír Hnojčík, Martin Sopúch, Miroslava Vojtašáková, Jakub Randiak, Jaroslav Mušák, Jaroslav Rechtorík) 29:47:15, 60. Liptovskí Lúžňania (Martin Mihálik, Juraj Švanda, Tomáš Veselovský, Milan Dudáš, Tomáš Vierik. Martin Švanda, Filip Sirota, Martin Dudáš, Martin Veselovský, Patrik Uhrík, Roman Ratulovský) 31:06:36.

Kompletné výsledky nájdete TU.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.