Ružomberskí dorastenci ukončili jesennú časť súťaže

Jarnú časť otvoria ružomberskí dorastenci v prvý marcový víkend. Foto: MFK Ružomberok

Mládežnícke výbery MFK Ružomberok majú za sebou polovicu ročníka.

Najstarší reprezentant ružomberského mládežníckeho futbalu po jesennej časti figuruje v 14-člennej tabuľke na 7. mieste. Starší dorast (U 19) v 14-tich duelov zaznamenal šesť víťazstiev, tri remízy a päť prehier, so ziskom 21 bodov.

Ligová tabuľka je ale vyrovnaná, pretože „devätnástka“ stráca na tretiu Dunajskú Stredu šesť bodov. Práve na jej ihrisku ukončila jeseň, no nerozlúčila sa s ňou úspešne, keďže prehrala 0:3. Na čele súťaže je Trenčín (32 bodov), v tesnom závese za ním sa nachádza Slovan Bratislava (31 bodov).

Po zimnej prestávke čaká Liptákov ešte 12 stretnutí, ktorými ukončia ligový ročník. Prvý duel v novom roku odohrajú v sobotu 2. marca v domácom prostredí proti Michalovciam.

Tabuľka 1. ligy staršieho dorastu (U 19) po jesennej časti súťaže (zdroj: sportnet.sme.sk)

V strede tabuľky

Jeseň má za sebou aj ružomberská „sedemnástka“, ktorá zimuje v 14-člennej tabuľke na 7. mieste. V 14-tich vystúpeniach si pripísala šesť výhier, jednu remízu a sedem prehier, so ziskom 19 bodov.

Tabuľka je aj v tomto prípade vyrovnaná, keďže medzi piatym Trenčínom a jedenástou Banskou Bystricou je len šesťbodový rozdiel. Ligovému pelotónu kraľuje Spartak Trnava (39 bodov) pred Žilinou (36 bodov) a Slovanom Bratislava (31 bodov).

Mladší dorast (U 17) uzavrel jesennú časť domácou prehrou s DAC-om 0:2. Na jar ho čaká ešte 12 ligových stretnutí. Úvodný duel po zime odohrá  v sobotu 2. marca v Michalovciach.

Tabuľka 1. ligy mladšieho dorastu (U 17) po jesennej časti súťaže (zdroj: sportnet.sme.sk)

Obhajujú titul

Jesennú časť sezóny ukončila aj ružomberská „šestnástka“, ktorá zimuje na 6. mieste, so ziskom 20 bodov. V 14-tich stretnutiach zaznamenala šesť výhier, dve remízy a šesť prehier. S jeseňou sa tento výber rozlúčil domácou prehrou s vedúcou Dunajskou Stredou (0:3)

Ako v predošlých kategóriách, tak aj v tomto prípade je tabuľka vyrovnaná, keďže rovnaký počet bodov ako „Ruža“ (20) má aj siedma Petržalka. Na druhej strane, na piaty Slovan Bratislava strácajú Liptáci šesť bodov. Súťaž vedie Dunajská Streda (37 bodov) pred Trenčínom (32 bodov) a Spartakom Trnava (31 bodov).

V minulom ročníku sa tomuto výberu darilo spomedzi ružomberských dorasteneckých mužstiev najviac, keďže ovládol ligu. Liptákov na jar čaká ešte 12 duelov, pričom úvodný zápas po zimnej prestávke odohrajú v sobotu 2. marca v Michalovciach.

Tabuľka 1. ligy mladšieho dorastu (U 16) po jesennej časti súťaže (zdroj: sportnet.sme.sk)

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.