Ružomberskí dorastenci začali jarnú časť súťaže

Ružomberské mládežnícke výbery otvorili jarnú časť súťaže zápasmi proti Banskej Bystrici. Foto: MFK Ružomberok/Facebook

Najlepší vstup do nového kalendárneho roka zaznamenala „šestnástka“, ktorá zdolala Banskú Bystricu 2:0. Starší dorast (U-19) a mladší dorast (U-17) nedokázal nad týmto súperom zvíťaziť.

Najstarší reprezentant mládežníckeho futbalu v MFK Ružomberok nezaznamenal úspešný štart do jarnej časti súťaže, keď cez víkend iba remizoval na pôde poslednej Banskej Bystrice 2:2. Napriek tomu však zažíva „devätnástka“ vydarený ročník. Starší dorast (U-19) doposiaľ odohral 15 duelov, v ktorých zaznamenal osem víťazstiev, tri remízy a štyri prehry so ziskom 27 bodov.

Vďaka výborným výsledkom sa „devätnástka“ nachádza na 3. mieste, len s 2-bodovým mankom na vedúci AS Trenčín. Ligová tabuľka je však nesmierne vyrovnaná, keďže Ružomberčania majú pred štvrtou Žilinou iba jednobodový náskok. Vzhľadom na okolnosti čaká Liptákov náročná jar.

„Devätnástka“ zažíva omnoho vydarenejší ročník ako ostatný, v ktorom skončila v lige až na 9. mieste so ziskom 33 bodov. Pred sezónou došlo v staršom doraste k trénerskej zmene, keď Rastislava Urgelu nahradil Ondrej Vilner. Ružomberčanov čaká na jar ešte 11 stretnutí, ktorými ukončia ligový ročník. Posledný duel v aktuálnej sezóne odohrajú Liptáci 10. júna Dunajskej Strede.

Nedarilo sa ani „sedemnástke“

Podobne neúspešne vstúpil do jarnej časti aj mladší dorast (U-17), ktorý podľahol na vlastnom ihrisku Banskej Bystrici 1:2. Napriek tomu však patrí „sedemnástke“ po 15-tich odohraných stretnutiach 4. miesto, keď doposiaľ zaknihovala deväť výhier, dve remízy a štyri prehry so ziskom 29 bodov.

Na vedúce duo AS Trenčín a ŠK Slovan Bratislava strácajú Liptáci päť bodov, na tretiu Žilinu majú dvojbodové manko, no všetci títo súperi majú zápas k dobru. Pred sezónou došlo v mužstve k trénerskej zmene, keď sa jej hlavným kormidelníkom stal Tadeáš Lacko. Ten prevzal tento post po Marekovi Herčutovi, ktorý momentálne pôsobí ako videoanalytik v realizačnom tíme MFK Ružomberok.

V uplynulom ročníku skončila „sedemnástka“ na 4. mieste, keď získala 43 bodov. Na jar čaká mladší dorast (U-17) ešte 11 ligových stretnutí. Najbližší duel odohrajú Liptáci v sobotu 4. marca v Michalovciach.

Fantastická sezóna „šestnástky“

Najlepší vstup do jarnej časti ligy zaznamenala „šestnástka“, ktorá zvíťazila nad Banskou Bystricou 2:0. Mladší dorast (U-16) zažíva najlepšiu sezónu spomedzi ružomberských mládežníckych tímov, keď mu patrí 1. priečka, pričom doposiaľ neprehral žiadny duel.

V 15-tich stretnutiach zaznamenali Ružomberčania až 12 výhier a tri remízy. Zverenci Miroslava Latiaka zásluhou skvelých výkonov trónia na čele súťaže so ziskom 39 bodov. Pred druhou Trnavou majú 6-bodový náskok, no tá odohrala o jeden zápas menej.

V minulom ročníku sa „šestnástke“ darilo spomedzi ružomberských dorasteneckých mužstiev najviac, keď obsadila 3. miesto so ziskom 48 bodov. Na jar čaká Liptákov ešte 11 duelov, pričom najbližšie sa predstavia v Michalovciach. Ligový ročník ukončia 10. júna zápasom proti Dunajskej Strede.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.