Ružomberskí futbalisti sa netradične stretnú so Slovanom už túto stredu v dohrávke 3. kola

Futbalisti ,,Ruže“ si už túto stredu o 18. hodine zmerajú sily s bratislavským Slovanom. V dohrávke 3. kola odohrajú domáci zápas proti aktuálnemu lídrovi tabuľky Fortuna ligy.

V poslednom zápase utrpeli Ružomberčania prvú prehru v sezóne s Dunajskou Stredou, ktorej podľahli na domácom trávniku 1:2. Ružomberčanom sa podarilo streliť gól prvýkrát v sezóne na domácom trávniku.

Ružomberčanom patrí nateraz celková ôsma priečka za 1 výhru, 5 remíz a 1 prehru. Vo Fortuna lige majú celkovo 3. najlepšiu defenzívu, keď inkasovali len 7 gólov. Problémom pre Ružomberok sú však domáce zápasy, v ktorých nevedia hráči „Ruže“ streliť gól. V štyroch domácich zápasoch strelili dokopy 1 gól. 

Aj napriek zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii ostávajú pre divákov stále platné pravidlá vstupu na štadión: 

– Preukázať sa potvrdením o kompletnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19 (najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovania s dvojdávkovou schémou, najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovania s jednodávkovou schémou vakcíny Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson alebo najmenej štrnásť dní po aplikácii prvej dávky očkovania, ak bola prvá dávka očkovania podaná do 180 dní od prekonania COVID-19).
– Preukázať sa negatívnym RT-PCR alebo LAMP testom, nie starším ako 72 hodín od odberu, prípadne antigénovým testom, nie starším ako 48 hodín od odberu.
– Preukázať sa potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 pred menej ako 180 dňami.
– Výnimku z aktuálne platných nariadení majú deti mladšie ako dvanásť rokov.

Hosťom zápasu bude legendárny česko-slovenský futbalista 

Futbalovej dohrávky medzi Ružomberkom a Slovanom sa zúčastní aj legendárny stredopoliar a víťaz Majstrovstiev Európy 1976 Antonín Panenka. Súčasťou jeho návštevy bude aj autogramiáda počas polčasovej prestávky.

Autor: Samuel Kozolka. Foto: Rudo Maškurica.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.