
Počas uplynulého víkendu (9. – 11. máj) sa v Prešove uskutočnili majstrovstvá Slovenska vo volejbale juniorov za účasti ôsmich tímov. Na republikovom šampionáte mal zastúpenie aj VK ONE Ružomberok.
Mužstvá boli rozdelené do dvoch skupín. VK ONE Ružomberok účinkoval v B-skupine v spoločnosti ŠVK Tatran Slovenská Ľupča/UMB Banská Bystrica, TJ Spartak Myjava a TJ Slávia Svidník. Druhú skupinu tvorili VKP Bratislava, VK Nové Mesto nad Váhom, VK MIRAD UNIPO Prešov a VO 1970 MŠK Púchov.
Vyrovnané koncovky setov
Ružomberskí juniori odohrali v skupine tri zápasy. Na úvod čelili Myjave, ktorú zdolali hladko 3:0. Ešte v ten istý deň si zmerali sily s ŠVK Tatran Slovenská Ľupča. Vo veľmi vyrovnanom stretnutí Liptáci vyhrávali 2:1, no napokon prehrali tesne 2:3, keď rozhodol až tajbrejk. Na druhý deň Ružomberčania vyzvali Svidník, pričom po výhre 3:1 si zaistili 2. miesto v skupine a postup do semifinále.
V ňom vyzvali domáci VK MIRAD UNIPO Prešov. Zápas priniesol mimoriadne vyrovnané koncovky setov, no šťastie sa v nich usmialo na východniarov, ktorí po výhre 3:0 postúpili do finále. Ružomberských volejbalistov čakal súboj o bronz proti VK Nové Mesto nad Váhom.
Hnací motor do ďalšej práce
Aj duel o 3. miesto priniesol veľmi vyrovnané koncovky setov s úspešnejším koncom pre mužstvo zo západu, ktoré po triumfe 3:0 získalo bronzové medaily. Juniori VK ONE Ružomberok tak obsadili na majstrovstvách Slovenska výborné 4. miesto. Republikovým šampiónom sa stal tím ŠVK Tatran Slovenská Ľupča/UMB Banská Bystrica.
„Tento výsledok je pre ružomberský mládežnícky volejbal doposiaľ najlepším v histórii. Toto umiestnenie si nesmierne ceníme a je pre nás hnacím motorom do ďalšej práce s mládežou,“ povedal Tomáš Varga, predseda VK ONE Ružomberok.
Dodal, že už o dva týždne cestujú opäť do Prešova: „Na programe budú znova republikové majstrovstvá, tentoraz v kategórii mladších žiakov. Tí postúpili z 2. miesta medzi šesticu najlepších tímov zo Slovenska.“
Majstrovstvá Slovenska vo volejbale juniorov – výsledky VK ONE Ružomberok:
Skupina:
TJ Spartak Myjava – VK ONE Ružomberok 0:3 (17:25, 13:25, 17:25)
ŠVK Tatran Slovenská Ľupča/UMB Banská Bystrica – VK ONE Ružomberok 3:2 (25:23, 22:25, 22:25, 25:22, 15:10)
VK ONE Ružomberok – TJ Slávia Svidník 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:21)
Semifinále:
VK MIRAD UNIPRO Prešov – VK ONE Ružomberok 3:0 (25:20, 25:21, 25:22)
Zápas o 3. miesto:
VK ONE Ružomberok – VK Nové Mesto nad Váhom 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)
Majstrovstvá Slovenska vo volejbale juniorov – konečné poradie:
- ŠVK Tatran Slovenská Ľupča/UMB Banská Bystrica
- VK MIRAD UNIPRO Prešov
- VK Nové Mesto nad Váhom
- VK ONE Ružomberok
- TJ Slávia Svidník
- VKP Bratislava
- TJ Spartak Myjava
- VO 1970 MŠK Púchov
Tím VK ONE Ružomberok: Ondrej Vrťo, Jakub Brestovič, Tobias Paučula, Stanislav Chovanec, Matúš Lauko, Maroš Lauko, Filip Koniar, Matej Bariak, Ján Kurinský, Jonáš Janovec, Ondrej Škvarek, , Filip Makónyi, Matúš Makónyi, Fedor Bagi. Tréner: Peter Pytel, asistent: Tomáš Varga.
Foto – FB/VK ONE Ružomberok a FB/VK MIRAD UNIPRO Prešov
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.