Ružomberskí volejbalisti postúpili na majstrovstvá Slovenska

Ružomberskí kadeti postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia na konci mája vo Svidníku. Foto: FB/VK ONE Ružomberok
Kadeti z VK ONE Ružomberok si postup na finálový turnaj zabezpečili triumfom v domácom prostredí.

Športová hala T-18 v Ružomberku bola v nedeľu 14. mája dejiskom barážepostup na volejbalové majstrovstvá Slovenskej republiky (SR) kadetov. V semifinále sa predstavili tri tímy – VK ONE Ružomberok, VKM Stará Ľubovňa a VK Slávia SPU Nitra.

Úvodný barážový duel odohrali ružomberskí kadeti proti Starej Ľubovni. Zápas sa niesol vo veľmi vyrovnanom duchu, no koncovky setov zvládol lepšie tím zo severovýchodu. Prvý set patril Starej Ľubovni, ktorá ho vyhrala 28:26. Aj druhý set priniesol poriadnu drámu, no znova bol šťastnejší súper Liptákov (25:23). Tretí set sa skončil rovnakým výsledkom ako prvý (28:26) a tak VKM Stará Ľubovňa zdolala VK ONE Ružomberok 3:0.

Ružomberčania zvládli kľúčový duel

V druhom stretnutí sa predstavila Stará Ľubovňa proti Nitre. Aj v tomto zápase bolo úspešnejšie mužstvo zo severovýchodu, ktoré triumfovalo 3:0. Posledný rozhodujúci zápas odohrali ružomberskí kadeti proti Nitre. Úvodný set zvládli lepšie Liptáci, ktorí ho vyhrali 25:20. Druhý set bol ešte jednoznačnejší a „Ruža“ ho ovládla v pomere 25:15. V treťom sete mali Ružomberčania všetko vo svojich rukách a výbornou hrou si vybojovali mečbal.

Ružomberskí kadeti v závere tohto setu stratili svoj náskok, no napokon dramatickú koncovku tretieho setu zvládli lepšie (27:25). VK ONE Ružomberok triumfoval nad VK Slávia SPU Nitra 3:0 a vybojoval si postup na majstrovstvá SR, ktoré sa uskutočnia od 26. – 28. mája vo Svidníku.

Spokojnosť s postupom a predvedenou hrou

Predseda a štatutár VK ONE Ružomberok Tomáš Varga bol mimoriadne spokojný s postupom kadetov na majstrovstvá SR. „Pocity sú výborné, sme spokojní, pretože pred rokom nám ušiel postup na majstrovstvá Slovenska. Veľmi dobre sme zvládli zápas s Nitrou, ktorí sme vyhrali 3:0. Proti Starej Ľubovni sme síce prehrali 0:3, ale pokojne sme mohli vyhrať rovnakým výsledkom. V tomto stretnutí sa všetko lámalo v koncovkách setov, ale zakaždým nám chýbala jedna-dve lopty.“

Ružomberčania v zápase s Nitrou premrhali v treťom sete 5-bodové vedenie, no napokon koncovku tohto setu zvládli: „Mužstvo vyhrávalo 2:0, v záverečnom sete viedlo 24:19, no nakoniec z toho bola dráma. Je to predsa mládežnícky volejbal, chalani mali pocit, že už majú výhru vo vrecku, no nakoniec sme to zvládli. Výhra proti Nitre je zaslúžená, v tomto stretnutí sme boli lepším tímom,“ uviedol Varga.

Zakladateľ VK ONE Ružomberok sa dotkol aj finálového turnaja: „Keďže sme postúpili na majstrovstvá Slovenska, kde bude šesť najlepších tímov z našej krajiny, tak nemám veľké očakávania. Neodvážim sa povedať, aký je náš ciel. Ak sa nám podarí umiestniť na pódiu, tak to bude pre nás veľký úspech,“ povedal Varga, ktorý trénuje vo VK ONE Ružomberok mladšie žiactvo a na margo výbornej atmosféry dodal: „Som veľmi milo prekvapený z publika, diváci boli skvelí. Určite nám pomohli k postupu na majstrovstvá Slovenska.“

Mužstvo VK ONE Ružomberok (kadeti):

Hráči: Ondrej Vrťo, Filip Makónyi, Matúš Makónyi, Matúš Lauko, Jonáš Janovec, Jakub Brestovič, Fedor Bagi, Richard Petruf, Filip Koniar, Matúš Gromnica, Tobias Lacina.

Tréneri: Peter Pytel, Tomáš Varga.