Ružomberský jarmok bude v júni

Ilustračná foto. Zdroj: Jaroslav Moravčík

Mesto Ružomberok pripravuje 35. Ružomberský jarmok, ktorý sa bude konať 2. a 3. júna 2023 na Námestí A. Hlinku. Remeselníci a predajcovia vlastných výrobkov sa môžu prihlásiť do konca marca.

Tradičný Ružomberský jarmok sa uskutoční od 2. do 3. júna na Námestí Andreja Hlinku. Program po novom ponúkne zábavu do neskorých nočných hodín. Informoval o tom hovorca ružomberského primátora Vladimír Miškovčík.

„Návštevníci sa môžu tešiť na stánky s občerstvením, tradičnými špecialitami, ale aj s výrobkami vlastnej výroby a iným sortimentom. Na tribúne sa vystriedajú mnohé známe kapely či hudobníci, ktorých mená zverejníme čoskoro,” priblížil hovorca.

Remeselníci, predajcovia vlastnej výroby a iného jarmočného sortimentu, okrem občerstvenia, sa môžu prihlásiť zaslaním záväznej prihlášky do 31. marca 2023, ktorá je zverejnená v tomto ozname alebo na webovej stránke mesta v sekcii Ružomberský jarmok.

„Vzhľadom na charakter a zameranie jarmoku si organizátor vyhradzuje právo výberu predajcov z radov uchádzačov. Organizátor z dôvodu zachovania kvality a regionálneho rozmeru jarmoku, zabezpečí aj výber predávaného sortimentu, a takisto umiestnenie jednotlivých predajcov na jarmočisku,“ uvádza sa na webovej stránke mesta.

Zdroj: mesto Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.