Ružomberský turista tragicky zahynul v Západných Tatrách

V Západných Tatrách v sobotu tragicky zahynul 65-ročný turista z okresu Ružomberok. Spadol z výšky približne 200 výškových metrov.

V sobotu predpoludním 65-ročný turista z okresu Ružomberok spadol z hrebeňa Otrhancov medzi Vyšnou Magurou a Ostredkom. V Západných Tatrách bol spolu s turistickým oddielom z Ružomberka, uviedla TV JOJ.

„Udalosť sa stala pri zlej viditeľnosti, keďže na hrebeni bola hmla a mrholilo. Z bližšie nezistených príčin turista spadol približne 200 výškových metrov v komplikovanom skalnato-trávnatom teréne,“ informovala Horská záchranná služba. Jej členovia v dvoch skupinách vyrazili turistovi na pomoc.

O pomoc požiadali aj letku ministerstva vnútra. „Rýchlo meniace sa poveternostné podmienky, ktoré prevládali počas celého dňa, nedovolili záchranárom vykonať záchranu pomocou vrtuľníka,“ uviedli záchranári, ktorí po príchode na miesto zistili, že turista utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Následne pomocou lanovej techniky transportovali telesné pozostatky zo strmého žľabu späť na hrebeň a následne úsekom strmého lesa a rúbane do ústia Račkovej doliny, kde ich odovzdali príslušníkom polície.

Záchrannej akcie sa zúčastnilo celkovo až 17 horských záchranárov.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík pre Ružomberský magazín potvrdil, že polícia už začala vyšetrovanie vo veci prečinu usmrtenia.

„Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie a za účelom zistenia presnej príčiny smrti 65-ročného muža z okresu Ružomberok nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu,“ dodal policajný hovorca s tým, že ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Foto – hzs.sk

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.