Školáci budú môcť svoje bicykle zaparkovať priamo pri škole

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com
Mesto zaobstará nové cyklostojany. Najbližšie týždne ich namontujú pri viacerých základných školách.

Mesto Ružomberok v spolupráci s Občianskym združením (OZ) Bajkom zaobstará 94 cyklostojanov pre základné školy. Financie na realizáciu projektu získali od Ministerstva dopravy SR v zmysle zmluvy o poskytnutí dotácie na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cyklo turistiky, ktorú uplynulý týždeň ministerstvo zverejnilo. Výška dotácie predstavuje sumu 6 642,00 €.

Inštalácia stojanov bude prebiehať postupne

Niektoré mestá stihli projekt realizovať do začiatku školského roka (4.9.2023), mesto Ružomberok na realizácii ešte len začalo pracovať.

,,Vzhľadom na fakt, že správa z ministerstva prichádza až teraz, inštaláciu stojanov do začiatku školského roka nestihneme, no v najbližších týždňoch sa na ne môžu tešiť v Základnej škole Bystrická cesta s elokovaným pracoviskom na Ulici Dončova, v Základnej škole Klačno, Základnej škole Sládkovičova, Základnej škole Zarevúca a Základnej škole Biely Potok,” uviedol hovorca ružomberského primátora Vladimír Miškovčík.

,,Veľmi sa z projektu teším a verím, že podporí častejšie využívanie bicyklov v meste, napríklad aj pri dochádzaní do školy. Rezervy ešte máme v budovaní cykloinfraštruktúry v meste a ukľudňovaní dopravy nielen v blízkosti našich škôl, no verím, že čoskoro sa pohneme dopredu aj v týchto oblastiach,” ozrejmil ružomberský primátor Ľubomír Kubáň s tým, že projekt sa môže realizovať najmä vďaka neodbytným členom OZ Bajkom, ktorí na ministerstvo s nedostatkom cyklostojanov apelovali.

,,Už dnes niektoré deti a pedagógovia jazdia do škôl na bajkoch. Sme radi, že školy konečne dostanú stojany. Preto sme do toho mesto tlačili. Väčšinu za stojany zaplatí Ministerstvo dopravy. Takže pre mesto to nepredstavuje veľkú finančnú záťaž. Za 94 stojanov (pre 188 bajkov) mesto zaplatí cca. 620 €, tj. 6,5 € za stojan. My sme presvedčení, že to je skvelá cena a že sa to oplatí,” uviedlo združenie OZ Bajkom v diskusii pod príspevkom.

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok, FB/Ľubomír Kubáň – primátor mesta Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.