Skóre otvorili v 12. sekunde

Liptáčky zvíťazili v šiestom ligovom zápase v rade. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalistky MFK Ružomberok odohrali počas víkendu zápas 12. kola Demišport ligy proti FC Tatran Prešov.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka sa na duel na pôde novica súťaže naladili výborne, keď v predošlom kole zdolali na svojom štadióne vicemajstrovský ŠK Slovan Bratislava 2:1.

Liptáčky začali súboj na Šariši excelentne, keď už v 12. sekunde strelili gól zásluhou Dariny Hrúzikovej0:1. Do polčasu pridali hráčky spod Čebraťa ešte jeden presný zásah, o ktorý sa postarala Monika Adamčiaková0:2.

Triumf rozdielom triedy

„Ruža“ mala veľmi dobrý vstup aj do druhého dejstva, keď v 53. minúte navýšila jej vedenie druhým gólom v stretnutí Darina Hrúziková0:3. Ružomberská útočníčka strelila už svoj 15. ligový gól v sezóne.

V 68. minúte síce domáci Tatran znížil skóre na 1:3, avšak posledné slovo v zápase mali Ružomberčanky. Konečný výsledok stanovila v 85. minúte striedajúca Nina Húsková1:4.

„Ruža“ sa dotiahla na čelo

Futbalistky MFK Ružomberok zaznamenali šiestu výhru v sérii, vďaka ktorej ostali na 2. mieste tabuľky, so ziskom 31 bodov. Vedúca Myjava má však rovnaký počet bodov, keďže v tomto kole iba prekvapujúco remizovala v Petržalke 1:1. Pred treťou Banskou Bystricou majú Liptáčky osembodový náskok.

Najbližší duel odohrajú ružomberské futbalistky v sobotu 18. novembra o 11:00 h v Trnave. Týmto súbojom ukončia jesennú časť súťaže. Na jar čaká zverenkyne Jaroslava Súkeníka ešte päť stretnutí. Po skompletizovaní základnej časti sa liga rozdelí na dve polovice – skupinu o titul a skupinu o záchranu.

Demišport liga  I. liga (ženy) – 12. kolo:

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:4 (0:2)

Góly: 68. Rumančíková – 1. a 53. Hrúziková, 25. Adamčiaková, 85. Húsková. Žltá karta: Červeňová (Ružomberok). Rozhodovali: Horváth – Marušin, Tomeček. Diváci: 25.

1. FC Tatran Prešov: Dupkalová – Novická, Mihoková, Tiszová, Petrášová (72. Valenčinová), Jusková, Stredná, Lovásová (72. Jenčová), Rumančíková, Vašáková, Kecerová.

MFK Ružomberok: Králiková – Adamčiaková, Krivačková, Červeňová, Ťapajáková (44. Ogureková), Kovaliková, Žihlavníková (72. Hutirová), Havalec, Sirejová (61. Húsková), Maslová, Hrúziková.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 4:0

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 3:7

FC Petržalka – Spartak Myjava 1:1

GFC regionálna akadémia – AS Trenčín (odložené)

Tabuľka Demišport ligy po 12. kole (zdroj: sportnet.sme.sk)