Skvelý začiatok sezóny futbalovej mládeže Ružomberka

Ružomberské mládežnícke výbery zažívajú skvelý začiatok nového ligového ročníka. Foto: MFK Ružomberok
Futbaloví dorastenci MFK Ružomberok majú za sebou vydarený štart do nového súťažného ročníka. Kým sedemnástka a šestnástka sa zásluhou výborných výkonov nachádzajú na čele ligy, tak starší dorast okupuje 4. miesto.

Najstarší reprezentant ružomberského mládežníckeho futbalu zaznamenal slušný vstup do novej sezóny. Starší dorast (U-19) odohral doposiaľ 5 duelov, v ktorých zaznamenal 2 víťazstvá, rovnaký počet remíz a jednu prehru. Vďaka tomu sa „devätnástka“ nachádza na 4. mieste, len s jednobodovým mankom na vedúci AS Trenčín.

Ostatný duel zvládli Ružomberčania excelentne, keď triumfovali v Pohroní vysoko 4:0. Najbližší zápas odohrajú zverenci Ondreja Vilnera až po reprezentačnej prestávke v sobotu 1. októbra v Podbrezovej. Do konca roka čaká na Liptákov ešte 9 duelov. Po zimnej prestávke uzavrie starší dorast ligový ročník zostávajúcimi 12 stretnutiami.

V uplynulej sezóne viedol ružomberskú „devätnástku“ Rastislav Urgela, ktorý s ňou skončil v 1. lige až na 9. mieste, so ziskom 33 bodov. Ligový titul získali futbalisti Trenčína, so 4-bodovým náskokom pred Žilinou.

Mladší dorast čaká zápas o prvé miesto

Ešte lepší vstup do nového ročníka zažíva ružomberská „sedemnástka“. Tá zatiaľ odohrala 6 duelov, v ktorých zaknihovala 5 výhier a jednu remízu. Zásluhou skvelého štartu do novej sezóny patrí mladšiemu dorastu 1. miesto, so ziskom 16 bodov.

Ružomberčanom sa darí aj v ofenzíve, keď v 6 zápasoch skórovali až 20-krát a inkasovali len 5 gólov. Pred druhým Trenčínom majú Liptáci 3-bodový náskok, ale futbalisti spod hradu Matúša Čáka majú zápas k dobru.

Ostatný duel zvládli zverenci Tadeáša Lacka víťazne, keď na vlastnom ihrisku porazili Zlaté Moravce 2:0. Najbližšie sa „Ruža“ predstaví v sobotu 24. septembra v Trenčíne. Zároveň to bude aj súboj o prvé miesto v tabuľke. Na jeseň odohrajú Ružomberčania ešte 8 duelov. Na jar čaká „sedemnástku“ 12 ligových stretnutí.

V minulom ročníku viedol mladší dorast Marek Herčut, ktorý momentálne pôsobí ako videoanalytik v realizačnom tíme MFK Ružomberok. Bývalý tréner „sedemnástky“ skončil v uplynulej sezóne so svojim tímom na 4. mieste, so ziskom 43 bodov.

Na tretiu Nitru stratili Ružomberčania len 2 body, pričom s ňou bojovali o bronz až do záverečného kola. Ligu ovládli futbalisti AS Trenčín, s priepastným 16-bodovým náskokom pred vicemajstrom zo Žiliny.

„Šestnástka“ s cieľom nadviazať na minuloročný úspech

Rovnaký vstup do nového ročníka ako mladší dorast prežíva aj „šestnástka“. Zverenci Miroslava Latiaka doposiaľ odohrali 6 duelov, v ktorých zaznamenali 5 výhier a jednu remízu. Vďaka tomu patrí Liptákom 1. miesto v lige, so ziskom 16 bodov. Druhá Dunajská Streda stráca na vedúci Ružomberok 2 body.

Ostatný duel „šestnástka“ vyhrala, keď na domácom štadióne zdolala Zlaté Moravce 2:0. Najbližšie sa Ružomberčania predstavia v sobotu 24. septembra v Trenčíne. Do konca jesene odohrá „Ruža“ 8 duelov. Po zimnej prestávke čaká na Liptákov ešte 12 stretnutí.

V minulom ročníku sa „šestnástke“, pod vedením Miroslava Latiaka, darilo najviac z ružomberských dorasteneckých mužstiev. Liptáci zásluhou výborných výkonov počas celej sezóny obsadili 3. miesto, keď získali 48 bodov.

Ligu opätovne vyhrali hráči Trenčína, tentokrát s 11-bodovým náskokom pred striebornou Žilinou. Ružomberčania napriek výbornému ročníku stratili na druhých „šošonov“ 12 bodov, ale nechali za sebou Slovan Bratislava.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.