Slabý výkon ružomberských futbalistov doma proti Podbrezovej

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v nedeľu 24. júla v rámci 2. kola Fortuna ligy s FK Železiarne Podbrezová 2:2. Domácim nepomohlo ani predčasné vylúčenie Grendela.

Hostia z Podbrezovej boli lepšie nabudení na zápas 2. kola Fortuna ligy ako domáci Ružomberčania. Zatiaľ čo Podbrezová porazila na domácom ihrisku minulý týždeň úradujúceho majstra Slovan Bratislava, ružomberskí futbalisti mali v nohách úspešný štart domácej ligy so Skalicou a nevydarený úvodný zápas 2. predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA s FC Riga.

Ružomberčania dvakrát viedli

Až v 29. minúte prišlo k vážnejšiemu ohrozeniu bránky. Regáli zužitkoval prihrávku Lichého, no jeho strela mierila tesne nad bránu hostí. O sedem minút neskôr sa do gólovej šance dostal opäť Regáli, no v góle mu tento krát zabránil brankár Ludha. Z následného protiútoku sa po skrumáži v šestnástke domácich podarilo otvoriť skóre Kuzmovi a hostia viedli 0:1.

V 41. minúte získali ružomberskí futbalisti pokutový kop. Na biely bod sa postavil kapitán Ján Maslo, ktorý nezaváhal a do polčasu vyrovnal – 1:1. V 57. minúte sa domácim podarilo až do konca zápasu dostať do hráčskej výhody. Po faule na Gereca ťahal rozhodca Ruc z vrecka červenú kartu, ktorú udelil Grendelovi.

O osem minút neskôr sa podarilo streliť gól hlavou Regálimu, ktorý poslal domácich do vedenia 2:1. Od tohto momentu hostia zapli na plné obrátky a až do konca zápasu išli za vyrovnaním. To sa im aj v 89. minúte podarilo, keď získali hostia pokutový kop. Z bieleho bodu sa nemýlil ani Kováčik a vyrovnal na 2:2. Do záveru zápasu sa už skóre nezmenilo a tak sa obidva tímy rozišli s nerozhodným výsledkom.

Tréner Struhár svojich zverencov opäť pochválil

Aj napriek odovzdanému výkonu v zápase s Podbrezovou dostali ružomberskí futbalisti pochvalu od  trénera Struhára. „V súbojoch sme boli agresívni, za čo musím chlapcov pochváliť, no žiaľbohu sme sa nevyhli dvom individuálnym chybám,“ povedal na tlačovej konferencii Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok.

Podbrezovej vyšla ich hra aj napriek vylúčeniu Grendela. „Od začiatku sme chceli hrať agresívne, aby sme si vytvorili tlak, lebo Podbrezová má veľmi dobrú kontrolu lopty. Mali ju až na úrovni 62 percent,“ dopovedal k zápasu Struhár.

Strojená hra ružomberských futbalistov

Ružomberským futbalistom sa v posledných štyroch zápasoch veľmi nedarilo. V jednom zápase sa im podarilo zvíťaziť, v jednom prehrali a v dvoch stretnutiach remizovali. Ich hra sa od začiatku novej sezóny značne vzďaľuje minulej sezóne.

Jasné je len to, že ak budú ružomberskí futbalisti pokračovať v doterajších výkonoch, futbalová sezóna 2022/2023 bude najmä pre oko diváka nie veľmi vydarená. Stačí sa pozrieť na „lavičku“ chýbajúcich hráčov, kde vidíme gro zostavy z minulej úspešnej sezóny, keď dlhodobo sú zranení Boďa, Zsigmund, Šefčík a po novom aj Domonkos s Kochanom.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti vo štvrtok 28. júla s lotyšským FC Riga. Výkop zápasu je naplánovaný na 19:00 h.

2. kolo Fortuna ligy:

MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 2:2 (1:1)

Góly: 41. J. Maslo (z 11 m), 65. Regáli – 37. Pavúk, 89. Kováčik (z 11 m). ŽK: Lichý, Mojžiš – Ludha, ČK: 57. Grendel (Podbrezová). Rozhodovali: Ruc – Štrbo, Vorel. Diváci: 1152.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Morong (69. Macejko), Maslo (C), Mojžiš, Madleňák – Kochan (24. Bobček), Luterán (79. Halabrín) – Tučný (46. Fabiš), Lichý, Regáli (79. Kelemen) – Gerec. Náhradníci: Frühwald – Mrva, Selecký, Malý.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha (C) – Grešák, Bakaľa, M. Bartoš – Ďatko (78. Adekunle), Paraj, Grendel, Kováčik – Pavúk (85. Šikula), Kuzma (85. Breznaník), Cobnan (60. Kukoľ).
Náhradníci: Rehák – Molčan, Belko.