Šláger ružomberských futbalistov je odložený

Ružomberčania odohrajú súboj so slovenským šampiónom až na konci septembra. Foto: Rudolf Maškurica

Zápas 5. kola Niké ligy MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava sa neodohrá v pôvodnom termíne.

Duel medzi týmito tímami sa mal uskutočniť v sobotu 26. augusta o 20:30 h pod Čebraťom, no napokon sa odohrá buď 26. alebo 27. septembra. Ako informuje oficiálny portál Niké ligy, tak od aktuálnej sezóny môže každý zo slovenských zástupcov v jednej z európskych pohárových súťaží požiadaťodklad jedného stretnutia v rámci najvyššej futbalovej súťaže.

Okrem ŠK Slovan Bratislava využil túto možnosť už skôr aj FC Spartak Trnava, ktorý požiadal o odloženie domáceho zápasu 3. kola Niké ligy proti FC Košice, ktorý sa mal odohrať v nedeľu 13. augusta. Aj tento súboj sa uskutoční v rovnakom termíne ako odložené stretnutie ružomberských futbalistov.

Športový týždeň pod Čebraťom

Podľa aktuálneho programu to vyzerá tak, že posledný septembrový týždeň si športoví fanúšikovia v centre dolného Liptova prídu na svoje. Okrem dohrávaného zápasu MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava, sa oranžoví v danom týždni predstavia na domácom štadióne ešte raz, keď v sobotu 30. septembra privítajú MFK Zemplín Michalovce.

Zároveň v danom týždni odohrajú dve domáce stretnutia aj basketbalistky MBK Ružomberok. Najskôr nastúpia 28. septembra v rámci kvalifikačnej odvety o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA proti SBŠ Ostrava. O dva dni na to (30. september) čaká zverenkyne Juraja Suju úvodný duel nového ročníka Niké Extraligy žien proti BK ŠK UMB Banská Bystrica.  

Na Liptov zavíta vicemajster

Ostatný program MFK Ružomberok zostáva v platnosti. Najbližší zápas odohrajú zverenci Petra Tomka v sobotu 12. augusta o 18:00 h, keď na vlastnom ihrisku privítajú vicemajstrovský FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Následne Liptáci vyzvú AS Trenčín (19. august). Aktuálny mesiac uzavrú Ružomberčania pohárovým stretnutím, keď sa v rámci 2. kola Slovnaft Cupu predstavia na pôde účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky (23. august).

Augustový program MFK Ružomberok:

  • 3. kolo12. august o 18:00: MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda (Niké liga)
  • 4. kolo: 19. august o 18:00: AS Trenčín – MFK Ružomberok (Niké liga)
  • 2. kolo23. august o 17:00: ŠK Dynamo Diviaky – MFK Ružomberok (Slovnaft Cup)

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.