Slovensko a jeho karavána kráča ďalej

Stále platí Paškovo: Vyhraj voľby a môžeš všetko.

Nuž a po tom všetkom čo tu prehrmelo, Slovensko ide ďalej. Sem-tam ešte nejaká demonštrácia vo väčšom meste, pár tlačových vyhlásení opozície, keď sama slovenská polícia s ničím nepríde, nič v kauzách s mafiami, eurofondmi, korupciou a spoluprácami s oligarchami, (ktorí súčasnej vláde a koalícii) neškodia, už asi vyšetrovať nebude. A čo nás tam po Fínsku a nejakom slovinskom ministrovi, ktorého za korupciu s nákupom zbraňových systémov pre svoju armádu (už v EÚ) zatvorili. Hlavne, že už odteraz budeme chrániť aj investigatívnych novinárov. A tí ostatní už môžu mať aj guľové zbrane v legálnej držbe. A čo je najpodstatnejšie, po 22 rokoch právny štát Slovensko zrušil aj tzv. Mečiarove amnestie. A vraj už úspešnejšie budeme čerpať aj eurofondy.

Karavána denného života, s obchodmi, kde zdraželi potraviny, ide ďalej. Predseda NR SR a kapitán v zálohe Danko, možno o pár mesiacov dostane ďalšiu hviezdičku. A keby aj všetci zostali, (tých, čo chce opozícia vymeniť) – prečo by mali odstúpiť? Republike kráčajúcej správnym  smerom so Smerom a jeho koaličnými partnermi sa naďalej darí. V Európe patríme medzi vedúce štáty, HDP rastie a môžu nám ho závidieť. Podľa vládnucej strany sme príkladom pre ostatných, máme aj najlepšieho ministra financií. A okrem toho patríme medzi štáty, kde novinári sú najslobodnejší a môžu písať o všetkom. 

Nuž, na čo je tu v tomto úspešnom štáte opozícia, ktorá nevyhrala voľby, s ničím neprichádza, tak ako to kedysi povedal košický Paška a vysoký Glváč. Z rôznych tlačí a gagov na sociálnych sietiach zo septembra 2017 a aj od premiéra sme sa pred dvomi dozvedeli, že nám tu kalí našu úspešnú budúcnosť  Maďar či Američan G. Soros, či prezident Kiska, ktorý sa pridal k opozícii, a chce prevrat tejto úspešnej vlády a jej politického zoskupenia.

Žiadny mafiánsky štát tu neexistuje, ako sa nám to snaží nahovoriť trojklanná opozícia. Nech vyhrajú voľby a potom budú môcť všetko. Nech si robia svoje snemy a zjazdy. Smer si praje aj štvrté volebné víťazstvo – je najúspešnejšou politickou stranou. Premiér to pred dvomi týždňami povedal.

A na Slovensku to tak je a bude. Naďalej budeme kráčať po rozbitých uliciach a chodníkoch svojich miest a dedín, riadiť svoje autá a kamióny po mostoch ktorým v šestdesiatich percentách hrozí pád, vnímať nad hlavami nedokončené torzá diaľničných prefabrikátov, prídu letné búrky a môžno aj povodne. A o necelé dva roky sa zase budeme pozerať na tie isté hlavy, len s inými číslami na bilbordoch s udivujúcimi a dušu opájajúcimi heslami.

Po 26. februári a februárových udalostí na Slovensku 2018 si kladiem ako obyčajný človek otázku: Neviem prečo po vražde dvoch mladých ľudí, odstúpil minister kultúry Marek Maďarič z tak úspešnej strany ako je strana Smer? Či z nedostaku politickej a občianskej  kultúry, ktorá je v nej?

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.