Slovensko si naďalej vyrába problémy

Ako keby ich nebolo dosť a aj po Sputniku V. Televízna RTVS  a Krásavica na Dunaji sa dala počuť a vidieť v nedeľu večer na jej jednotke. Stručne, jasne a chvatne to tentoraz s  celebritnými hercami a moderátormi trochu prestrelila.

A nahneval sa aj pán minister financií, protagonista a otec myšlienky takejto súťaže a tzv. očkovacej lotérie. Tú, po prvom žrebovaní nazval aj fraškou, lebo vraj tento stroj to mieša iba zvrchu.

Posledne menom a priezviskom nemenovaný zabojuje za to, aby sa poškodenej navrátila výhra ktorá je patrí. Nuž nejakých  pár desať desaťtisícov európskej meny mu musí stáť za to, aby to všetko dal na pravú mieru a aby sa  priezviskom nemenovanej osobe za dva zaočkovania proti Kovidu, skutočne do jej rúk dostala. Súťaž  súťaží, čo bude naďalej dookola  krútiť lístočkami zaočkovaných občanov na večerných nedeľných  obrazovkách RTVS ,bude trvať ešte jedenásť nedieľ.

Ako na Slovensku od mantinelu k mantinelu , akoby ani sto či päťsto eur pre ostatné možné stovky a tisícky súťažiacich v takejto súťaži nestačilo. Samozrejme bez finančného vkladu tipujúceho. Pre neho snáď len nejaká cena smsky s vyplnením formulára čo musel urobiť a odoslať na určenú adresu . Akási nepriama úmernosť rozdeľovania a plytvania štátnych peňazí : menej výhercov – viac sto tisícov vyhratých eur pre jednotlivca, kým sa neminú milióny. Veď ako sa hovorí – zaočkovanie je výhra.  Jednoducho vakcína zadarmo, výhra veľká, no zmysel a etika takého vyhláseného  počinu  zostala v ofsajde.  

O tú slovenskú televíznu vetu by tak ani nešlo v tejto súťaži, s logom či heslom  Zdravé Slovensko. No ozvali sa aj naši zákonodarcovia a poslanci . Pani Remiášová s tým, že RTVS mala v tú premiérovú nedeľu určite najvyššiu sledovanosť, že to je typický obraz Slovenska, keď štát chce pomôcť a niektorí ľudia sa správajú ako vždy … ako pribrzdení.  Pani poslankyňa zo SaSky  fejs tu fejs, konštatovala, že peniaze majú dostať lekári, keď  peniaze by boli lepšie využité.

Možno aj Jakub z dediny, kde žije necelá päťstovka obyvateľov zabudol, že sa žrebuje. Ktovie, či nepozeral na Dajte ligový futbal nováčika Lipt. Mikuláša so Žilinou v Poprade. Takú výhru o ktorú prišiel tým , že nezdvihol telefón či nešuchol palcom po mobile ,by mu závideli i iní Jakubovia a štamgasti z jednej slovenskej dediny, ak v krčme alebo v pube, pozerali prvý kanál našej RTVS.  Na Dajte to  vyznelo asi lepšie ako na jednotke a hádam aj s väčším športovým zážitkom, než s tým, aký predviedli moderátori a činovníci z Bratislavy, ktorí vraj nepoznali a nevedeli vysvetliť pravidlá súťaže.

A ešte mnoho iných technikálii , ktoré pri takýchto súťažiach zlyhajú, neskoré spojenie, pár sekúnd hore dole, ktoré znamená stop pre súťažiaceho. Do očí bijú aj nedorobky takejto celoštátnej žrebovačky cez telefón prihlásiť sa k výhre, kde nedoslýchavý či nepočujúci nemá šancu. Niekto nachádzajúci sa v zmesi lístočkov práve v dobe žrebovania v nedeľu pracuje, je za volantom , za operačným stolom, či tam, kde mobil nemá signál. 

Asi by bolo lepšie uskutočňovať takéto súťaže anonymne, bez televízií.  Vybrali by a vytiahli by vás, odoslali peniaze a na poštu by ste si prišli pre výhru, ktorá Vám patrí. Načo si teda vyrábať problémy, ktoré sa objavili už v premiére takejto súťaže, ktorá asi v okolitých štátoch či u našich najbližších susedov, nemá zatiaľ opodstatnenie. No showbiz na Slovensku „must go on..“

Okrem toho po tom všetkom čo sa tu v našom štáte od Dunaja k Tatrám a až  k severovýchodnému cípu  republiky s tornádami, povodňami a ničeniami obydlí deje, i s inými správami z televízii, kde počujeme, že zase niekoho z našich vrcholných ministerských predstaviteľov vypočúvajú, kajúcnika prevážajú k vyšetrovateľovi za krivé svedectvo, či korupciu, zosnovanie teroristickej skupiny, spreneveru verejných financií a plytvanie s nimi, by snáď dobre padlo aj heslo s dôvetkom, a aj  mentálne zdravé Slovensko. A potom aj očkovanie by bola skutočná výhra.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.