Sľubná výhra do odvetného zápasu so Žalgirisom Kaunas

Radosť po góle na 1:0. Foto: Rudolf Maškusica
Ružomberskí futbalisti si poradili v úvodnom zápase 1. predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA s litovským tímom 2:0. Na odvetu do Litvy tak pocestujú v značne lepšej pozícii.

Ružomberok sa ako papierový favorit prekvapivo neujal tempa zápasu. V 7. minúte sa do obrovskej šance dostal Sirgedas, no jeho hlavičku bravúrnym zákrokom vyrazil Krajčírik. Z následného rohového kopu sa do obrovskej šance dostali opäť hostia. Krajčírik však nedovolil hosťom otvoriť skóre zápasu.

„Vlastenec“ hostí pomohol

V hre Ružomberčanov bolo poznať nervozitu zo zápasu  európskeho formátu. Na začiatku zápasu sme boli trošku nervózni. Súper si vytvoril veľkú príležitosť, kde nás podržal Ivan Krajčírik, povedal na pozápasovej tlačovke tréner domácich Peter Struhár.

V 13. minúte prenikol z ľavej vertikály do šestnástky hostí Madleňák. Jeho center si zrazil kapitán hostí Pilibaitis do vlastnej brány a domáci sa ujali vedenia 1:0. O sedem minút neskôr sa o strelu spoza šestnástky pokúsil Regáli, no brankára hostí neprekvapil.

V závere prvého polčasu sa už Ružomberčanom nepodarilo skórovať a tak do šatní išli hráči „Ruže“ za priaznivejšieho skóre.

Nádherný gól Gereca

V 60. minúte sa do obrovskej šance dostal Luterán, no jeho pokus z hranice šestnástky tesne minul litovskú bránu. O osem minút neskôr poslal Fabiš nádherný center z pravej vertikály, ktorý umiestnil do brány Gerec a zvýšil na 2:0.

Ružomberčania mohli skórovať aj tretíkrát, no pokus Lichého zo šiestich metrov skončil nad bránou. Do konca zápasu sa už Ružomberčanom aj napriek úsiliu skórovať nepodarilo. Ružomberok tak ide do druhej polovice zápasu so sľubným dvojgólovým náskokom.

Kvalita na lavičke?

Trénera Struhára potešili aj striedajúci hráči, ktorí sa do tímu pridali počas tohto prestupového obdobia. Vyšli nám aj striedania s ďalšími hráčmi, ktorí oživili hru. Vedeli sme udržať naše vysoké tempo a intenzitu do konca zápasu. Som rád, že nejaké minúty odohrali noví hráči. Marko Kelemen mal veľkú šancu, tak isto aj navrátilec Filip Lichý mal veľkú šancu,“ dodal k zápasu Struhár.

Ružomberčania sa stretnú v odvete s litovským Žalgirisom Kaunas už o týždeň vo štvrtok 14. júla. Výkop zápasu je naplánovaný na 18:00 h nášho času (CET).

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán – Gerec (74. Kelemen), Kochan, Domonkos (60. Lichý), Regáli (74. Morong) – Bobček (60. Tučný)

FK Kauno Žalgiris: Mikelionis – Vaitkunas, Dapkus, Šilkaitis (56. Anisas), Pejić – Pilibaitis (83. Kyode) – Bahlouli (56. Sangare), Girdvainis, Naah, Sirgedas (68. Trotman) – Thuique

Góly: 13. Pilibaitis (vla.), 68. Gerec

Žltá karta: 43. Maslo (RUZ)

Rozhodovali: Orlic – Vicol, Rosca