Sneženie na Liptove zlepšilo podmienky na bežkovanie

Ilustračné foto: ŽSK
Najväčšie prevýšenie na Liptove dosahuje trasa neďaleko Ružomberka, Hrabovo – Vlkolínske lúky. Najmenším návštevníkom by mohla vyhovovať iná trasa v lokalite Malinô Brdo, ktorá nemá ani jeden kilometer s minimálnym prevýšením.

Nádielka čerstvého snehu v týchto dňoch skvalitnila podmienky na bežecké lyžovanie na Liptove. Za optimálnych podmienok je v našom regióne dostupných vyše 70 kilometrov bežeckých trás. RK Magazín o tom informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) REGION LIPTOV.

„O trasy sa starajú a upravujú ich obce či kluby bežkárov. Každá trasa má svoje čaro. V Jasnej na Zadných vodách sa bežkuje v tichej lokalite neďaleko zasnežovacích jazier, Kokavské lúky ponúkajú dokonalý výhľad na Kriváň. V Liptovskom Mikuláši sa v zime mení cyklochodník na najdlhšiu liptovskú bežeckú trasu, má viac ako 11 kilometrov,“ povedala Darina Bartková, riaditeľka OOCR.

Bežkárske trate nad Liptovskou Kokavou ponúkajú nádherný pohľad na Kriváň.

Malinô Brdo aj pre všetky kategórie bežkárov

Najväčšie prevýšenie na Liptove dosahuje trasa neďaleko Ružomberka, Hrabovo – Vlkolínske lúky. Najmenším návštevníkom by podľa Šarafínovej mohla vyhovovať trasa v lokalite Malinô Brdo, ktorá nemá ani jeden kilometer a minimálne prevýšenie. Bežkári majú k dispozícii aj regionálneho sprievodcu, ktorý mapuje 20 trás.

Pre bežkárov a skialpinistov je obľúbená aj túra zo Smrekovice na Malinô Brdo.

Viac o trasách nájdu záujemcovia na webe regiónu visitliptov.sk v sekcii https://www.visitliptov.sk/zazitky/bezecke-lyzovanie/. Manažérka pre komunikáciu a PR ubezpečila, že informácie pravidelne aktualizujú. Dodala, že lyžiarsky výstroj na všetky druhy snežných radovánok je možnosť si zapožičať vo viacerých požičovniach naprieč regiónom.

„Pri dodržaní odporúčaní zo strany Horskej záchrannej služby si čerstvý sneh na Liptove užijú aj skialpinisti či milovníci freeride lyžovania. Najmä tí by nemali zabúdať ani na povinnú lavínovú výbavu,“ upozornila Šarafínová.

Tipy na program pre deti počas prázdnin

Polročné prázdniny by mali byť najmä o deťoch a na tie Liptáci myslia obzvlášť. Kopec zaujímavých tipov kam s nimi vyraziť je dostupných v ponuke Liptov s deťmi – #liptovsdetmi. Tip na program tu nájdu aj tí najnáročnejší.

„Či už je chuť na výlet do liptovskej prírody, na lyžovačku, návštevu zábavných a vodných parkov, alebo ak niekoho lákajú náučné výlety, poradíme aj kam zamieriť za dobrotami pre deti. Niekedy je náročné zistiť, kam ísť s dieťaťom v kočíku, ale mysleli sme na to,“ tvrdí riaditeľka OOCR.

„A okrem toho máme tipy aj pre staršie deti. Jednoducho vďaka tipom v sekcii nášho webu Liptov s deťmi https://www.visitliptov.sk/liptov-s-detmi/ určite každý nájde čo hľadá, či už teraz v čase polročných prázdnin alebo aj s výhľadom na nadchádzajúce jarné prázdniny,“ doplnila Bartková.

Zdroj: OOCR REGION LIPTOV

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.