Spoločnosť Arriva úpravou odchodov spojov zlepšila ich nadväznosť

Ilustračná fotografia. Zdroj: arriva.sk
Prímestská autobusová doprava v regióne Liptov prechádza na režim školského roka. Dopravca Arriva Liorbus pripomína, že školáci môžu na cestovanie využiť čipovú kartu.

Spoločnosť Arriva Liorbus mení od nedele 3. septembra odchody vybraných spojov prímestskej autobusovej dopravy, aby zlepšila nadväznosť spojov a vyhovela požiadavkám samospráv. Od pondelka (4. 9.) budú spoje spoločnosti premávať v režime školského roka.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Arriva Liorbus Ján Barienčík pripomenul, že školáci môžu na cestovanie využiť čipovú kartu„Je bezpečná a zároveň výhodná. Dieťa nemusí mať pri sebe hotovosť a vďaka zľave rodina zároveň ušetrí desiatky eur ročne na cestovnom – zvlášť vtedy, ak čipové karty využívajú aj ďalší jej členovia. Získanie čipovej karty je pritom jednoduché a jej vybavenie zaberie len niekoľko minút,” uviedol.

Dopravná karta zadarmo u dopravcov

Cestujúci majú ešte stále možnosť získať u zmluvných dopravcov (SAD Žilina, a.s. a ARRIVA Liorbus, a.s.) dopravnú kartu úplne zadarmo, pričom náklady na jej vydanie hradí Žilinský samosprávny kraj. Táto možnosť potrvá do ukončenia Európskeho týždňa mobility (22. 9. 2023)..

Čipová karta platí v mestskej hromadnej doprave v Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne, v prímestských autobusových linkách Arriva Liorbus na Liptove a Orave. V rámci Slovenska aj v autobusoch všetkých dopravcov, zapojených do systému Slovenského dopravného pasu.

Po rozšírení Integrovaného dopravného systému Žilinského samosprávneho kraja (IDS ŽSK) do regiónov Liptov a Orava umožní čipová karta aj komfortné a výhodné cestovanie autobusmi a vlakmi všetkých integrovaných dopravcov, informovala spoločnosť.

Dopravná karta je zadarmo aj počas letných prázdnin

Zdroj: Arriva Liorbus, Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.