Spomienka na športového nadšenca Miloslava Huleja

V sobotu 15. júna uplynú tri roky odkedy nás navždy opustil lekár a dlhoročný predseda stolnotenisového klubu v Baničnom.

Miloslav Hulej. Foto – ŠKST Baničné.

Miloslav Hulej sa popri svojej známej lekárskej praxi očného doktora dlhé roky venoval mládeži, najmä v Športovom klube stolného tenisu v Baničnom.

„Od roku 1986 pôsobil v miestnom klube stolného tenisu SCP ako predseda. V aktívnom nasadení vytrval až do roku 2013. Ešte aj potom trénoval mládež a deti, až do svojho odchodu spomedzi nás,“ spomína na nestora stolného tenisu a práce s mládežou za zeleným stolom v meste súčasný člen klub Peter Pindjak.

Členovia športového klubu sa v roku 2017 rozhodli na počesť svojho bývalého predsedu, a priateľa, usporiadať turnaj družstiev s názvom Memoriál Dr. Huleja. „A takto si nielen pripomenúť každoročne jeho pamiatku, ale aj zaviesť do stolnotenisových súťaží novú tradíciu,“ zdôvodňuje Pindjak vznik turnaja, ktorý minulú sobotu napísal už svoj 2. ročník.

Víťazi – Peter a Frederika Pisarčíkovci. Foto – ŠKST Baničné

Turnaj je otvorený pre všetkých aktívnych hráčov klubov okresu Ružomberok. Celkom sa tento rok na turnaji zúčastnilo 18 hráčov z deviatich družstiev s úrovňou 3. až 8. ligy, ktorí bojovali systémom každý s každým.

„Súboje sa odohrali v skvelej atmosfére a prítomní hráči si prišli na svoje pri sledovaní krásnych a napínavých stretnutí. Všetci po turnaji konštatovali, že podujatie z roka na rok dosahuje vyššiu úroveň,“ hodnotil priebeh zápolenia Pindjak.

Na prvom mieste sa podľa očakávania umiestnili súrodenci Pisarčíkovci – Peter a Frederika z klubu ŠKST Ružomberok, ktorí turnajom prešli bez jediného zaváhania. „Je zaujímavé, že Peter vyhral aj v roku 2018, ale s partnerom Dominikom Jeleníkom,“ zaspomínal si Peter Pindjak.

Druhí skončili Tomáš Kendera s Petrom Koštiaľom z klubu Belan Biely Potok. Česť usporiadateľov z Baničného zachránila tretím miestom dvojica Peter Maga a Janko Milan.

Putovný pohár Dr. Huleja tak na rok zostáva znovu v rukách hráčov ŠKST Ružomberok.

 

Výsledková tabuľka Memoriálu Dr. Huleja (Zdroj: ŠKST Baničné)

1. miesto PISARČÍK PETER PISARČÍKOVÁ  FREDERIKA ŠKST  RUŽOMBEROK 8 VÝHIER /0 PREHIER
2. miesto KENDERA  TOMÁŠ KOŠTIAĹ PETER BELAN BIELY POTOK 7/1
3. miesto MAGA PETER MILAN JÁN ŠKST BANIĆNÉ A 6/2

 

4. miesto VESELOVSKÝ JOZEF JELENÍK  DOMINIK ŠKST BANIČNÉ – ŠKST RUŽOMBEROK 5/3
5. miesto PECHO MARTIN PAVELKA PAVEL LÚČKY 4/4
6. miesto ŽBIRKA  BORIS KOSA  MATEJ ŠKST BANIČNÉ B 3/5
7. miesto DRAPÁĆ JURAJ MOJŠ  JÁN BEŚEŃOVÁ – TURÍK 3/5
8. miesto KOSTROŠ LADISLAV KRAKOVSKÝ KAROL ŠKST BANIČNÉ C 1/7
9. miesto ĎUROVIČ MARTIN SENKO  ĽUBOŠ IVACHNOVÁ 0/8

 

Titulná fotografia – Účastníci turnaja Memoriálu Dr. Huleja v Baničnom. Foto – ŠKST Baničné.

 

V zápale boja počas turnaja. Foto – ŠKST Baničné.

 

Víťazom turnaja odovzdal ceny zástupca primátora M. Lazár. Foto – ŠKST Baničné.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.