Sto päťdesiatka – Bez názvu a bez titulu

Nemyslel som si, že ich bude až 150, no 149-tka mi hovorila, že stačí, a že raz treba skončiť . To čo som čítal o blogeroch v minulosti, tak celkom pravda nebola. Niekto kto ich asi dôkladnejšie poznal napísal, že niektorí rýchlo svojou aktivitou po desiatich uverejnených článkoch vzbĺknu, potom spľasnú a skončia ako vyhorení a už nikdy viac nič nenapíšu.

Možno aj môj prípad, (?) na začiatku konca a zakončenia sto päťdesiatky v miestnom ružomberskom spravodajskom webovom zdroji. Nezáleží na názve či blog, či príspevok, nakoniec k prvému menovanému výrazu neexistuje ani presná wikipedia, hoci kódex blogera som si na začiatku prečítal, tak ,aby som nikoho v elektronických riadkoch RK magazínu neurazil, neosočil a nebodaj o ňom písal nepravdy.

A nepravdy aj o niečom čo sa raz v meste pod Čebraťom stalo a už sa neodstane. Ružomberský magazín, ktorý má už takmer päť plodných rokov akýchkoľvek hlavných mestských tém za sebou, mi tak umožnil prostredníctvom dvoch sympatických mladých ľudí, žurnalistov Petra Kravčáka a Anky Zábojníkovej vkĺznuť do jeho webovej stanice.

A tak v jeho poslednom priečinku v pravom hornom rohu dôležitých jedenástich nadpisov a tém dneška v srdci dolného Liptova, nevynímajúc ani blogy, sa tak deje už od 12. januára 2018, čo prvý blog z pera Mariany Stančokovej uzrel svetlo sveta v R magazíne s názvom – Dal by som si pašteku. Trochu k štatistike ľavého krídla RK magazínu čeliaceho smerom k webovému čitateľovi. Od prvého do posledného blogu s dátumom 17. decembra 2021 – Parkovanie zadarmo nie je dobrý nápad (komentár ) od Viktora Mydlo ich RK magazín uverejnil celkom 254. Priemerne tak vyšiel viac ako jeden blog- príspevok od nižšie uvedených autorov za týždeň.

Napísať a prejaviť svoj názor na miestne dianie, alebo pripraviť niečo pre čitateľa na historickú tému, alebo inú, čo vládla mestom sa v tomto webovom médiu podujala šestnástka autorov. Pri započítaní autora známeho ako Radnica alebo Katolícka univerzita ich okrem mňa bolo ešte trinásť . Značnou mierou sa do kolónky ostatných
104 blogov pričinil najmä Tomáš Kajúch, ďalej Igor Strnisko, Viktor Mydlo, Fedor Polóni, Zuzana Hrušková, Anton Péteri, Michal Lazar, Juraj Matula, Jaroslav Rakučák, Oto Nováček ,Róbert Kolár, Martin Hromada a Mariana Stančoková.

Ako jeden z Ružomberčanov, ktorý tých príspevkov napísal na rôzne témy až nad hlavu, ( a nech to posúdi čitateľ v tých 149-tich ),chcem poďakovať za spoluprácu najmä Peterovi Kravčákovi a Anne Zábojníkovej, bývalým šéfredaktorom Ružomberského magazínu , ktorí sa postarali o ich uverejňovanie. Nie všetko pochopiteľne vyšlo za štyri roky tak, ako by to čitateľ chcel na monitore vidieť a čítať. Mojou sto päťdesiatkou to bolo viac ako 250 autentických digitálnych fotografií Casia, niekde obohatených i o dátumový štítok.

Redakcii a čitateľom RK magazínu želám do Nového roku 2022 veľa zdravia a úspechov v práci a v ich osobnom a  rodinnom živote. Ružomberskému čitateľovi rýchle a čerstvé denné správy z diania v meste a v jeho okolí, rovnako ako najlepšie príspevky v elektronickej forme a v tlačovom mesačníku Ružomberského magazínu.
Nech zostáva naďalej hlasom, ktorý nemlčí.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.