Stolné tenistky Ružomberka hrajú cez víkend o majstrovský titul

V závetrí basketbalového finále a futbalovej ligy či slovenského pohára zostáva neraz stolný tenis. V sobotu však hráčky ŠKST Ružomberok hrajú o ligový titul.

Druhý rok po sebe sa hráčky ŠKST Ružomberok dostali medzi najlepšie štyri družstvá sezóny. Finálový turnaj odohrajú cez víkend v Dunajskej Strede  Bratislave.

Obhajoba bronzových medailí nestačí

Vlani získali Ružomberčanky 3. miesto. Naposledy sa im to podarilo v roku 2009. Tieto výsledky patria k najväčším úspechom ružomberského stolného tenisu. Teraz by však chceli dosiahnuť ešte viac.

„Určite chceme zabojovať o majstra Slovenska, máme tam Dunajskú Stredu, ktorá je prvá, ale v sezóne sme s nimi jeden zápas vyhrali, takže určite si veríme, že by sa to mohlo podariť znova,“ tvrdí najlepšia hráčka z domácich, trojnásobná ružomberská športovkyňa roka v kategórii mládež, Nikoleta Puchovanová.

Len 17-ročná Zvolenčanka má aktuálne „na krku“ bronz z republikového šampionátu do 21 rokov, ale aj striebro zo štvorhry v ženskej kategórií. Práve ona by mala byť líderkou tímu. Sebavedomie získala aj v jednom z posledných stretnutí základnej časti, keď si Ružomberok poradil s Trnavou 6:3 a Puchovanová zdolala veľkú rivalku Tatianu Kukuľkovú.

„Väčšinou s ňou prehrávam koncovky. Už dva roky som ju neporazila, takže som rada, že sa mi to podarilo a namotivovalo ma to do ďalších zápasov,“ povedala Puchovanová.

Silný kolektív mladých dievčat

Práve Trnava bude prvým a veľmi náročným semifinálovým súperom Ružomberka. Po základnej časti skončila druhá, práve pred našim družstvom. Pri rovnosti bodov aj skóre o tom rozhodlo administratívne počítanie loptičiek zo vzájomných zápasov.

„Pokiaľ dievčatá podajú taký výkon, ako v poslednom kole v lige s Trnavou, nemám obavy o výsledok,“ hovoril krátko po postupe do finálovej štvorky tréner a prezident klubu ŠKST Dalibor Jahoda.

Skúsili sme na neho aj prognostickú otázku. Mal by Ružomberok aj na finále, kam sa pravdepodobne z druhého semifinále Dunajská Streda – Valaliky dostane domáci tím?

„Ešte tam nie sme, ale pokiaľ sa tam dostaneme, tak dievčatám verím,“ odvetil Jahoda na margo možnej konfrontácie s úradujúcim majstrom.

Spoľahnúť sa bude môcť nielen na Puchovanovú, ale aj na ďalšie jej spoluhráčky: Dášu Šinkárovú, Natáliu Divinskú, Paulu Čermákovú či Moniku Marouskovú. Je už len na ňom, ktorú trojicu vyberie do jednotlivých zápasov.

„Máme v Ružomberku päť kvalitných dievčat. Väčšina mančaftov má dve a jednu takú nejakú len do počtu, ale my máme prakticky päť super dievčat, ktoré sa dopĺňajú a určite by boli posilou aj v iných tímoch, ale chcú hrať za nás a ja som tomu len rád,“ teší sa tréner Jahoda pred finálovým víkendom sezóny.

Titulná fotografia – Z posledného zápasu sezóny medzi Ružomberkom a Považskou Bystricou. Vpravo Natália Divinská z ŠKST Ružomberok. Zdroj – autor

Aktualizované, 6. 4. o 22:10

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.