Stolné tenistky Ružomberka hrajú cez víkend o majstrovský titul

V závetrí basketbalového finále a futbalovej ligy či slovenského pohára zostáva neraz stolný tenis. V sobotu však hráčky ŠKST Ružomberok hrajú o ligový titul.

Druhý rok po sebe sa hráčky ŠKST Ružomberok dostali medzi najlepšie štyri družstvá sezóny. Finálový turnaj odohrajú cez víkend v Dunajskej Strede  Bratislave.

Obhajoba bronzových medailí nestačí

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Vlani získali Ružomberčanky 3. miesto. Naposledy sa im to podarilo v roku 2009. Tieto výsledky patria k najväčším úspechom ružomberského stolného tenisu. Teraz by však chceli dosiahnuť ešte viac.

„Určite chceme zabojovať o majstra Slovenska, máme tam Dunajskú Stredu, ktorá je prvá, ale v sezóne sme s nimi jeden zápas vyhrali, takže určite si veríme, že by sa to mohlo podariť znova,“ tvrdí najlepšia hráčka z domácich, trojnásobná ružomberská športovkyňa roka v kategórii mládež, Nikoleta Puchovanová.

Len 17-ročná Zvolenčanka má aktuálne „na krku“ bronz z republikového šampionátu do 21 rokov, ale aj striebro zo štvorhry v ženskej kategórií. Práve ona by mala byť líderkou tímu. Sebavedomie získala aj v jednom z posledných stretnutí základnej časti, keď si Ružomberok poradil s Trnavou 6:3 a Puchovanová zdolala veľkú rivalku Tatianu Kukuľkovú.

„Väčšinou s ňou prehrávam koncovky. Už dva roky som ju neporazila, takže som rada, že sa mi to podarilo a namotivovalo ma to do ďalších zápasov,“ povedala Puchovanová.

Silný kolektív mladých dievčat

Práve Trnava bude prvým a veľmi náročným semifinálovým súperom Ružomberka. Po základnej časti skončila druhá, práve pred našim družstvom. Pri rovnosti bodov aj skóre o tom rozhodlo administratívne počítanie loptičiek zo vzájomných zápasov.

„Pokiaľ dievčatá podajú taký výkon, ako v poslednom kole v lige s Trnavou, nemám obavy o výsledok,“ hovoril krátko po postupe do finálovej štvorky tréner a prezident klubu ŠKST Dalibor Jahoda.

Skúsili sme na neho aj prognostickú otázku. Mal by Ružomberok aj na finále, kam sa pravdepodobne z druhého semifinále Dunajská Streda – Valaliky dostane domáci tím?

„Ešte tam nie sme, ale pokiaľ sa tam dostaneme, tak dievčatám verím,“ odvetil Jahoda na margo možnej konfrontácie s úradujúcim majstrom.

Spoľahnúť sa bude môcť nielen na Puchovanovú, ale aj na ďalšie jej spoluhráčky: Dášu Šinkárovú, Natáliu Divinskú, Paulu Čermákovú či Moniku Marouskovú. Je už len na ňom, ktorú trojicu vyberie do jednotlivých zápasov.

„Máme v Ružomberku päť kvalitných dievčat. Väčšina mančaftov má dve a jednu takú nejakú len do počtu, ale my máme prakticky päť super dievčat, ktoré sa dopĺňajú a určite by boli posilou aj v iných tímoch, ale chcú hrať za nás a ja som tomu len rád,“ teší sa tréner Jahoda pred finálovým víkendom sezóny.

Titulná fotografia – Z posledného zápasu sezóny medzi Ružomberkom a Považskou Bystricou. Vpravo Natália Divinská z ŠKST Ružomberok. Zdroj – autor

Aktualizované, 6. 4. o 22:10

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.