Štvrtá remíza s vicemajstrom. Ružomberok prežil mohutný tlak a získal cenný bod

Liptáci získali v MOL Aréne bod za bezgólovú remízu. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 20. apríla stretnutie 6. kola nadstavbovej časti Niké ligy.

Zverenci Ondřeja Smetanu sa počas týždňa prebojovali do finále Slovnaft Cupu, keď zdolali treťoligové Lipany súhrnným skóre 5:1. Kým úvodné meranie síl Liptáci ovládli vysoko 5:0, tak domácu odvetu absolútne nezvládli a šokujúco prehrali 0:1. Ružomberčania však pár dní po pohárovom zápase museli prepnúť na ligu, keďže ich čakal súboj na pôde vicemajstrovskej Dunajskej Stredy. „Ruža“ v ňom nemohla rátať so Šimonom Gabrielom a kapitánom Marekom Zsigmundom, ktorí „stáli“ kvôli kartám.

Dunajskostredčania boli počas celého stretnutia aktívnejším tímom, pričom prvú príležitosť si vypracovali už v 3. minúte. O ďalších 20 minút DAC znova pohrozil, no znova bez gólového efektu. Ani do tretice neboli domáci úspešní, keď v 35. minúte neuspel Moussa Koné. Na druhej strane, Liptáci trpezlivo čakali na svoju šancu, ktorá prišla v 39. minúte, avšak Alexander Selecký v obrovskej príležitosti tesne minul domácu bránu.

Neúspešné obliehanie ružomberskej brány

Po zmene strán domáci zintenzívnili svoj tlak, ktorý koncom zápasu neustále narastal. V úvodnej 15-minútovke druhého dejstva si DAC vypracoval dve príležitosti, lenže ani jednej z nich neskóroval. Ružomberčania sa v druhom polčase prevažne bránili, pričom pred bránu súpera sa dostávali iba sporadicky, predovšetkým po rohových kopoch.

Od 79. minúty začal domácich tlak viditeľne narastať. DAC v týchto fázach hry jednoznačne dominoval, no zahadzoval šance ako na bežiacom páse. Veľkú zásluhu na tom mal hlavne ružomberský brankár Tomáš Frühwald, ktorý svoje mužstvo niekoľkokrát výborne podržal. Najskôr v 85. minúte famózne zabránil gólu, pričom o ďalšie štyri minúty predviedol ďalší výborný zákrok.

„Ruža“ to na DAC vie

Dunajskostredčania nepochodili ani v nadstavenom čase a tak sa duel v MOL Aréne skončil bezgólovou remízou, z ktorej mali väčšiu radosť ružomberskí futbalisti. Ani štvrtý ligový duel týchto súperov v tejto sezóne tak nespoznal víťaza, keďže aj predošlé tri ligové konfrontácie sa skončili deľbou bodov.

Zverenci Ondřeja Smetanu tak ostali na 5. mieste tabuľky, so ziskom 43 bodov, pričom v nadstavbe neprehrali už piaty zápas v rade. Najbližší duel odohrajú Ružomberčania v sobotu 27. apríla o 18:00 h na svojom štadióne proti Podbrezovej.