„To som ja, Andrej Danko a iný nebudem”

Aby nakoniec v nedeľnej TA3 V Politike zakončil jeho vystúpenie vetou: „Ináč sa z týchto šialencov zbláznime.”

Ťažko hodnotiť  nedeľné dopoludnia TA3 TV po 11-stej hodine a zvlášť to posledné  z 27. januára t.r., kde sa náš predseda NR SR a bilbordový kapitán s heslom Hrdo, Odborne, Slušne,  neovládol, keď mu z úst vyšlo akési vetné spojenie „cigánočka zo SaSky”.

Ktovie, čo tým Andrej Danko myslel, či cigánočku s malým „c“- teda tú, ktorá klame, alebo tú z veľkým C. Určite, že istá parlamentná podpredsedníčka a osoba ženského pohlavia Dankovi dnes vadí. A ona si naňho vyskakovať nebude – ako to povedal. Najmä, ak ide o plagiát jeho právnickej rigorózky o ktorej sa v médiách hovorí. A vlastne už ani nie, najnovšie nie je to plagiát a odpisovanie, ale vpisovanie. Pravdepodobne výraz „cigánočka“ neostane bez odozvy, a slušný lodivod SNS si to na dlhšiu dobu zapamätá. Už v roku 2010 museli mazať bilbordy SNS s heslom : „Aby sme nekŕmili tých, čo nechcú pracovať“.

Súčasným Slovenskom a jeho dennou politickou témou sú dámy a páni s talármi, ktorí sa dostanú na Ústavný súd.  Hlavne však postava predsedu ústavného súdu. Hlasovacie komisné remízy 6:6, paty, za či proti, a či číslo 13 aj trištvrte možno zaokrúhliť na 15 rokov praxe jedného kandidáta s politickým pozadím, budú ešte dlho pertraktované.

Rovnako i voľba prezidenta republiky, a tak ako ináč, pod Tatrami sa to zostruje, vyťahujú sa kauzy a niekde, naopak, v debate padne aj hodnotenie ich kandidáta ako „mega úspešný politik” ktoré vyslovil predseda vlády. Po Maznákových esemeskách a ememeskách (že sa v parlamente nudí), prídu s osobou obžalovanou z účasti na troch vraždách, aj maty.

To zatiaľ nemožno predpokladať aké, ale jasné je to, že na korupciách, podvodoch, zavlečeniach osôb do zahraničia, amnestiách, zmarených referendách, defraudáciách eurofondov, vraždách a neúspechoch doterajších slovenských vlád sa podieľali predovšetkým Gádžovia.

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.