Tragédia v Ľubochnianskej doline. Jeden človek prišiel o život, dvaja ľudia sú zranení

Tragédia sa stala v oblasti pod Rakytovom. Foto: Polícia SR – Žilinský kraj/FB
Okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Vo štvrtok 4. júla sa v Ľubochnianskej doline stala tragédia. V oblasti Rakytov, pod vrcholom Nevedomá, doposiaľ nezistená osoba viedla v lesnom teréne motorové vozidlo. Následne došlo za doposiaľ nezistených okolností k pádu automobilu do rokliny. „Vo vozidle sa nachádzali tri osoby, 37-ročný muž utrpel zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Ďalšie dve osoby, vo veku 31 a 39 rokov, boli prevezené do nemocnice,“ uviedla žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

V súvislosti s touto udalosťou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. „Na prípade intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné procesné úkony s cieľom objasnenia skutku. Ďalšie okolnosti prípadu, ako aj to, kto bol vodičom motorového vozidla, sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ doplnila Kremeňová.

Na mieste nešťastia zasahovali aj príslušníci HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra. „Horskí záchranári sa po príchode na miesto podieľali na vyprostení a transporte uviaznutej osoby. Žiaľ, u tejto osoby mohli príslušné zložky na mieste skonštatovať iba smrť. Telo nebohej osoby bolo následne odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a PZ SR. Ostatní účastníci nehody boli so zraneniami odovzdaní do starostlivosti RZP na prevoz do nemocničného zariadenia,“ informovala Horská záchranná služba na svojej stránke.

O život prišiel jeden človek. Foto: Polícia SR – Žilinský kraj/FB

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.