Tretí zápas – tretie víťazstvo. „Ruža“ je v príprave stopercentná

Ružomberčania zdolali Pohronie najtesnejším rozdielom. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v utorok 4. júla v treťom stretnutí v rámci letnej prípravy nad FK Pohronie 2:1.

Zverenci Petra Tomka zaznamenali úspešný vstup do prípravy, keď úvodné dva súboje vyhrali. Najskôr Liptáci triumfovali v Kroměříži po výsledku 3:1. Následne sa Ružomberčania predstavili na pôde nováčika Niké ligy – 1. FC Košice, ktoré zdolali 3:2.

V treťom súboji čakal „oranžových“ prvý domáci prípravný duel. Ten bol zároveň aj jediným zápasom, ktorý „Ruža“ počas letnej prípravy odohrala pred vlastnými fanúšikmi.

Skóre otvoril favorit

Úvodnú šancu stretnutia si vytvorili Horehronci. V 13. minúte vystrelil spoza šestnástky Štefan Pekár, no jeho pokus nemieril medzi tri žrde. O desať minút neskôr skúšal šťastie ten istý hráč, avšak tentokrát bol proti ružomberský brankár Tomáš Frühwald, ktorý jeho zakončenie zneškodnil.

Ružomberčania svoju prvú šancu v dueli ihneď pretavili na gól. V 27. minúte otvoril skóre súboja po hlavičkovom zakončení Adrián Macejko1:0. Po polhodine hry sa o slovo opätovne prihlásil aktívny Š. Pekár, lenže ani do tretice nebol úspešný. V nasledujúcich minútach sa pod Čebraťom nič vážnejšie neudialo a tak po prvom polčase vyhrávala „Ruža“ najtesnejším rozdielom – 1:0.

Fantastický vstup do druhého polčasu

Liptáci nastúpili do druhého dejstva s kompletne vymenenou zostavou. Druhú 45-minútovku začali lepšie „oranžoví“, ktorí v 48. minúte zvýšili svoj náskok po góle Kristófa Domonkosa2:0. Vzápätí mohli Ružomberčania pridať ďalší gól, lenže vo finálnej fáze zlyhali. „Tomkovci“ boli naďalej pri chuti, keď o pár minút zakončoval Martin Boďa. Jeho strela však letela mimo bránu.

Následne dali prvýkrát o sebe vedieť v druhom polčase aj Horehronci, avšak pokus Š. Pekára nemal gólové parametre. Zakrátko strieľal Peter Mazan, no nebol úspešný. Prakticky ihneď preveril pozornosť domáceho brankára Dominika Ťapaja neúnavný Š. Pekár, ktorého zakončenie smerovalo do stredu brány. Horehronci aj v ostatných minútach pokračovali vo zvýšenej aktivite.

Aktivita hostí odmenená gólom

Odmenou im bol kontaktný gól v 68. minúte, keď sa presadil skúsený Peter Mazan2:1. O ďalších päť minút mohlo byť skóre vyrovnané, avšak Lekan Okunola minul ružomberskú svätyňu. Ten istý hráč nevyužil o pár minút ďalšiu príležitosť, keď si s jeho strelou poradil domáci gólman.

Horehronci si v závere stretnutia vytvorili ešte jednu šancu, lenže Samuel Urgela pozorného domáceho brankára neprekonal. V nadstavenom čase mohol vedenie „Ruže“ navýšiť Viktor Úradník, avšak proti bola hosťujúca defenzíva. MFK Ružomberok napokon triumfoval nad Pohroním 2:1 a v príprave je naďalej stopercentný.

Tri prípravné stretnutia

Najbližší duel odohrajú „Tomkovci“ v sobotu 8. júla o 16:00 h, keď nastúpia v Karvinej. Tá v uplynulej sezóne vyhrala druhú českú ligu a postúpila do najvyššej súťaže.

O týždeň na to Liptáci vyzvú poľské prvoligové mužstvo Cracovia Krakov (15. júl). Generálkou na Niké ligu bude pre Ružomberok zápas proti ukrajinskému tímu Zorya (22. júl), ktorá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste.

Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl). MFK Ružomberok odohrá úvodný duel nového ročníka Niké ligy v sobotu 29. júla na pôde MŠK Žilina.

Prípravný duel:

MFK Ružomberok – FK Pohronie 2:1 (1:0)

Góly: 27. Macejko, 48. Domonkos – 68. Mazan. Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Šága. Diváci: 214.

MFK Ružomberok (prvý polčas): Frühwald – Fabiš, Maslo, Mrva, Marek – Luterán, Rigo – Jendroľ, Chrien, Macejko – Gerec. Druhý polčas: Ťapaj – Kotula, Luka, Malý, Selecký, Múdry, Švehla, Úradník, Domonkos, Tučný, Boďa, Krištof.

FK Pohronie: Šemrinec – Prikryl, Kupčík, Hečko, Netolický, Jokel, Bonsu, Rakič, Mazan, Tatár, Pekár. Náhradníci: Danko – Sakhno, Jakab, Ovšonka, Barbora, Schlossár, Urgela, Horvát, Laktionov, Okunola, Jína.