Tri obce v dolnom Liptove zostanú bez elektriky

Ilustračná fotografia. Zdroj: SSD
Plánované odstávky elektriny pocítia budúci týždeň desaťtisíce obyvateľov stredného Slovenska. V okrese Ružomberok zostanú bez elektriny v pondelok 20. júna obce Štiavnička, Ivachnová a Liptovský Michal.

Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala počas budúceho týždňa v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraju osem rozsiahlejších odstávok elektriny. Dokopy ich pocíti viac ako šesťtisíc odberných miest v ôsmich okresoch. RK Magazín o tom informoval Miroslav Gejdoš, hovorca SSD.

V okrese Ružomberok zostanú bez elektriny v pondelok 20. júna od 8:00 do 16:00 h obce Štiavnička, Ivachnová a Liptovský Michal. „Odstávku v dolnom Liptove pocíti viac ako 600 domácností. Dôvodom prerušenia distribúcie bude pravidelná kontrola a údržba vzdušného vedenia vysokého napätia medzi obcami,“ uviedol M. Gejdoš.

Odstávky elektriny sú nevyhnutné

Podľa Gejdoša, vzhľadom na charakter plánovaných prác sú odstávky elektriny nevyhnutné. Elektrikári zo SSD budú pracovať so zariadeniami na úrovni vysokého napätia. „Z bezpečnostných dôvodov tak zostanú niektoré technológie na nevyhnutný čas vypnuté. Údržbári však urobia maximum, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako v spomenutých časoch,“ doplnil hovorca.

„Stredoslovenská distribučná žiada dotknutých odberateľov o prípravu na obmedzenie a tiež o trpezlivosť,“ dodal Gejdoš. Zoznam všetkých zasiahnutých odberných miest je zverejnený na internetovej stránke spoločnosti www.ssd.sk v časti plánované odstávky. Odberatelia sa tu môžu aj bezplatne zaregistrovať na odber SMS správ alebo e-mailov o všetkých plánovaných odstávkach na ich odberných miestach v niekoľkotýždňovom predstihu.

Zdroj: SSD

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.