Turistka si poranila nohu na Veľkom Choči

Žene pri zostupe najskôr pomáhali priatelia, no nepodarilo sa im spoločnými silami zísť až dole, preto zavolali horských záchranárov.

Horskí záchranári pomáhali tesne pred zotmením zranenej 42-ročnej žene zo Slovenska na Veľkom Choči, ktorá si poranila dolnú končatinu v oblasti členka. HZS o tom informuje na sociálnej sieti.

Pri zostupe jej pomáhali priatelia, no nachádzali sa len asi 150 výškových metrov pod vrcholom a nepodarilo by sa im spoločnými silami zísť až dole. Horskí záchranári ženu po príchode na mieste ošetrili a pomocou nosidiel UT 2000 transportovali na Starú Poľanu, odkiaľ terénnym služobným vozidlom pokračovali do nemocnice,” uviedla HZS.

Horskí záchranári ju po príchode na mieste ošetrili a pomocou nosidiel UT 2000 transportovali na Starú Poľanu, odkiaľ následne terénnym služobným vozidlom pokračovali do nemocnice.

Zdroj: Facebook/HZS

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.