Turistka si poranila nohu počas zostupu zo Sidorova

Zdroj: Hzs.sk
Horskí záchranári 51-ročnú Slovenku zniesli na nosidlách a previezli do nemocnice.

V stredu 1. novembra v obedňajších hodinách Horskú záchrannú službu (HZS) požiadali o pomoc pre 51-ročnú slovenskú turistku, ktorá si počas zostupu zo Sidorova pádom privodila bolestivé poranenie dolnej končatiny, ktoré jej znemožnilo ďalší pohyb.

Na pomoc jej vyrazili štyria záchranári z Oblastného strediska HZS Veľká Fatra na Donovaloch. Podrobnosti akcie opísali záchranári na svojej webovej stránke.

„Záchranári po príchode na miesto, zranenú ženu vyšetrili, ošetrili a zafixovali poranenú dolnú končatinu vákuovou dlahou. Následne zranenú turistka naložili do nosidiel UT 2000 a za pomoci lanovej techniky ju spustili strmým terénom k terénnemu vozidlu HZS. Po spuste pacientku transportovali terénnym vozidlom HZS do nemocničného zariadenia na ďalšie vyšetrenia,“ doplnili záchranári.

Zdroj: Hzs.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.