Úspešná premiéra. Ružomberok ovládol po obrovskej dráme liptovské derby

Ružomberčania postúpili do ďalšieho kola. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v stredu 25. októbra v rámci 4. kola Slovnaft Cupu nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 po pokutových kopoch.

Ružomberok, vedený novým trénerom Ondřejom Smetanom, mal v prvom polčase územnú a hernú prevahu. Domáci postupom času pôsobili lepším dojmom a za svoju aktivitu boli odmenení v 21. minúte, keď sa presadil Jan Hladík1:0.

Vzápätí boli oranžoví blízko k druhému gólu, no ďalekonosný pokus Štefana Gereca skončil len na žrdi hosťujúcej brány. Po prvom polčase viedol domáci tím 1:0.

Dvojitý trest

Druhé dejstvo prinieslo hneď na jeho začiatku poriadnu zápletku. V 49. minúte sa v obrovskej príležitosti ocitol Štefan Gerec, avšak svoju strelu nenasmeroval medzi tri žrde.

Keďže domáci nevyužili ponúknutú možnosť, prišiel zákonitý trest. V 50. minúte fauloval Viktor Úradník v pokutovom území Ľuboslava Lauru, za čo si vyslúžil červenú kartu. Loptu si na biely bod postavil Erik Jendrišek, ktorý vyrovnal na 1:1.

O víťazovi rozhodli pokutové kopy

Ružomberský tréner Ondřej Smetana krátko po inkasovanom góle vystriedal štyroch hráčov. Hra sa však vplyvom vylúčenia vyrovnala, pričom obe mužstvá mali príležitosť strhnúť výhru na svoju stranu. To sa im však v riadnom hracom čase nepodarilo a tak o postupujúcom museli rozhodnúť pokutové kopy.

V nich bol napokon úspešnejší domáci tím. V piatej sérii rozhodol o jeho postupe Martin Chrien. Keďže na druhej strane nepremenil svoj pokus Tomáš Gerát, tak sa z triumfu tešili Ružomberčania, ktorí po výhre 2:1 po pokutových kopoch postúpili do 5. kola Slovnaft Cupu.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 28. októbra o 18:00 h, keď v rámci 12. kola Niké ligy privítajú na vlastnom štadióne MŠK Žilina.

Hlasy trénerov

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Chceli sme mať lepší začiatok, súpera viac zatlačiť. Trvalo nám, kým sme sa do stretnutia dostali. Potom sme sa ujali vedenia. Duel sa však prelínal. Mali sme niekoľko dobrých pasáží. Vytvorili sme si situácie, ktoré sme mali zvládnuť lepšie. Škoda, že zápas sa lámal tesne pred penaltou, keď sme si vytvorili veľkú príležitosť. V takýchto stretnutiach musíme pridať druhý gól, aby sme ho pokojne dohrali. Urobili sme chybu, hrali sme v oslabení. Chlapcov však musím pochváliť za energiu a súdržnosť.“

Ján Haspra mladší, tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš: „Mali sme výborný vstup do stretnutia. Následne súper prebral iniciatívu a strelil gól. Ružomberok mal ešte nejaké šance, ale do polčasu sme to už ustáli. Druhé dejstvo bolo ovplyvnené pokutovým kopom, ktorý sme premenili. Súper mal o hráča menej, hra bola vyrovnaná. Z môjho pohľadu išlo o zaslúženú remízu. Pokutové kopy sú lotéria, mali sme ich zvládnuť lepšie.“

Slovnaft Cup – 4. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (1:0), 4:3 po 11 m

/MFK Ružomberok postúpil do 5. kola Slovnaft Cupu/

Góly: 21. Hladík – 51. Jendrišek (z 11 m). Žltá karta: 89. Klimek (LM). Červená karta: 50. Úradník (RK). Rozhodovali: Gemzický – Jekkel, Kuba. Diváci: 676.

Penaltový rozstrel: Šefčík – 1:0, Bartoš – 1:1, Tučný – nepremenil, Voško – 1:2, Múdry – 2:2, Klimek – 2:3, Zsigmund – 3:3, Jendrišek – nepremenil, Chrien – 4:3, Gerát – nepremenil.

MFK Ružomberok: Frühwald – Úradník, Gabriel, Mrva, Luterán – Lavrinčík (56. Zsigmund), Múdry, Chobot (56. Šefčík) – Gerec (56. Chrien), Hladík (56. Selecký), Tučný.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Vajs – Klimek, Voško, Diviš, Bartoš, Bielák (75. Teplan), Gerát, Frank, Trabalík, Laura, Jendrišek.