Úspešné ťaženie ružomberských futbalistiek

Ženské družstvá MFK Ružomberok si v lige nepripísali ešte žiadnu prehru. Foto: MFK Ružomberok

Ženské výbery MFK Ružomberok odohrali počas víkendu ďalšie ligové zápasy.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka zažívajú vydarený vstup do nového ligového ročníka. V doterajších troch stretnutiach si Liptáčky pripísali 7 bodov, keď naposledy vyhrali nad nováčikom FC Tatran Prešov 3:1. Čiernou škvrnou na inak úspešnom ťažení bola nečakaná prehra1. kole Slovenského pohára, v ktorom sa Ružomberčanky predstavili v Košiciach.

Liptáčky na pôde účastníka II. najvyššej súťaže prekvapujúco prehrali 1:2, pričom gól strelili až v nadstavenom čase. V 4. kole Demišport ligy čakal „Ružu“ domáci duel proti FC Spartak Trnava, ktorý pred týmto súbojom zaznamenal v troch zápasoch plný počet bodov, pričom v ostatnom vystúpení zdolal Slovan Bratislava 4:0.

Výhra rozdielom triedy

Ružomberčanky v stretnutí s Trnavou dali zabudnúť na nečakanú prehru z národného pohára a pripísali si ďalší triumf v lige. Skóre zápasu otvorili Liptáčky17. minúte, keď sa presadila Jana Maslová – 1:0. O pár minút na to dostali Trnavčanky červenú kartu, čím sa otvorila cesta pre „Ružu“ pridať ďalšie góly. Družstvo spod Čebraťa udrelo v prvom polčase ešte raz, keď v 45. minúte skórovala Darina Hrúziková – 2:0.

Po zmene strán si zverenkyne Jaroslava Súkeníka kontrolovali svoj náskok, pričom v samom závere pridali ešte jeden presný zásah, o ktorý sa postarala druhým gólom v stretnutí Darina Hrúziková – 3:0.

Ružomberčanky sa po triumfe 3:0 posunuli na 2. miesto tabuľky za vedúci Spartak Myjava, ktorý je po štyroch kolách stopercentní. Najbližší duel odohrajú Liptáčky v sobotu 9. septembraBanskej Bystrici, ktorá má rovnaký počet bodov ako Ružomberok.

Štvorgólová hrdinka

Tretiu výhru v sezóne si pripísali ružomberské juniorky. Tie v doterajších dvoch vystúpeniach nedali svojim súperom žiadnu šancu, keď v oboch prípadoch vyhrali (Michalovce 10:1, Spišská Nová Ves 2:0). V treťom kole čakalo zverenkyne Igora Bellu domáce stretnutie proti FK Humenné.

Liptáčky začali duel famózne, keď už v 2. minúte otvorili skóre zásluhou Natálie Jurčovej – 1:0. Do polčasu pridali hráčky spod Čebraťa ďalšie štyri góly, čím rozhodli o svojom triumfe. V druhom dejstve skórovala „Ruža“ ešte dva razy, pričom oba góly dala Natália Jurčová, ktorá si v zápase pripísala štyri presné zásahy.

Ružomberčanky deklasovali Humenné 7:0 a po troch kolách sú naďalej bez straty bodu. Najbližší súboj odohrajú zverenkyne Igora Bellu v nedeľu 10. septembraBardejove.

Tesný triumf žiačok

Rovnako do tretice boli úspešné aj ružomberské žiačky. Tie si v predošlých dvoch kolách urobili zo svojich súperov trhací kalendár, keď v nich zaznamenali úctyhodných 20 gólov (Michalovce 7:0, Spišská Nová Ves 13:1). V treťom ligovom zápase privítali Ružomberčanky na svojom trávniku FK Humenné.

Tento súboj sa niesol, oproti predchádzajúcim, vo vyrovnanejšom duchu. Zverenkyne Ľuboša Žihlavníka otvorili gólový účet stretnutia v 20. minúte po zásahu Nely Krakovskej – 1:0. V druhom polčase premenila Simona Bačkorová jedenástku a priblížila Liptáčky k ďalšiemu triumfu – 2:0. Východniarky ale o 10 minút znížili skóre po góle zo štandardnej situácie (2:1).

V závere duelu mohla vedenie „Ruže“ navýšiť Diana Lauková, no nepremenila pokutový kop. Napriek tomu však Ružomberčanky vyhrali 2:1 a po troch kolách sú stále suverénne. Najbližšie sa Liptáčky predstavia v nedeľu 10. septembraBardejove.