Úspešný štart nového ročníka v podaní ružomberských dorastencov

Všetky dorastenecké výbery zdolali Michalovce. Foto: MFK Ružomberok
Starší dorast zdolal Michalovce rozdielom triedy. Darilo sa aj „sedemnástke“ a „šestnástke“, ktoré porazili rovnakého súpera.

Najstarší reprezentant mládežníckeho futbalu v Ružomberku otvoril novú sezónu pohodlným víťazstvom, keď predminulý víkend zvíťazil nad Dunajskou Stredou 3:0. Aj v druhom ligovom vystúpení triumfovali Liptáci rovnakým výsledkom. Zverenci Miroslava Droppu nastúpili v 2. kole v Michalovciach. Tie v úvodnom stretnutí utŕžili poriadny debakel, keď prehrali so Slovanom Bratislava 0:9.

Dva zápasy, dve hladké výhry

„Ruža“ otvorila skóre na Zemplíne v 17. minúte zásluhou Marka Jendroľa – 0:1. Po zmene strán udreli oranžoví ešte dva razy. V 66. minúte skóroval Máté Mihályi – 0:2. Konečnú podobu výsledku stanovil v 90. minúte Leopold Mizerák – 0:3.

Ružomberčania majú po dvoch kolách na svojom konte plný počet bodov, so skóre 6:0. Najbližší duel odohrajú Liptáci v sobotu 26. augusta o 11:00 hod. na domácom ihrisku proti Pohroniu.

Dva góly v priebehu troch minút

Do nového ročníka vstúpila úspešne aj ružomberská „sedemnástka“ vedená novým koučom Filipom Sliačanom, ktorý na trénerskom poste vystriedal Tadeáša Lacka. Ten sa stal hlavným kormidelníkom „šestnástky“. Ružomberčania skončili v uplynulej sezóne na 4. mieste, pričom do posledného kola boli v hre o medailové priečky.

Liptáci nezačali stretnutie s Michalovcami ideálne, keď od 7. minúty prehrávali 0:1. V rozpätí 18.-21. minúty ale oranžoví dvakrát udreli a otočili stav vo svoj prospech. Najskôr sa presadil Patrik Jevoš (1:1). O dokonalý obrat sa postaral Alin Lerint – 2:1. Po zmene strán pridala „Ruža“ ešte jeden gól, keď zápasové skóre uzavrel v 54. minúte Martin Valigura – 3:1.

Najbližšie sa predstavia zverenci Filipa Sliačana v sobotu 26. augustaPohroní. V základnej časti súťaže odohrá mladší dorast ešte 25 stretnutí, pričom záverečné kolo je na programe 8. júna 2024. Ružomberčania mali v úvodnom kole voľno, pričom odložený zápas 1. kola odohrajú v sobotu 9. septembraDunajskej Strede.

Obhajca začal úspešne

Rovnako víťazne otvoril nový ligový ročník aj mladší dorast (U 16). Ten má za sebou fantastickú sezónu, ktorú zavŕšil ziskom republikového titulu. Pred týmto ročníkom nastala aj v toto výbere zmena na trénerskom poste, keď Miroslava Latiaka, ktorý sa presunul na funkciu asistenta „devätnástky“, nahradil Tadeáš Lacko.

Liptáci začali domáci súboj lepšie, keď sa ujali vedenia v 17. minúte po góle Tadeáša Husára – 1:0. O 8 minút bol stav nerozhodný, keď Michalovce vyrovnali z pokutového kopu (1:1). Po prestávke ale oranžoví udreli trikrát a rozhodli o svojom triumfe. Misky váh na stranu „Ruže“ naklonil v 53. minúte Jakub Sahul – 2:1. O 14 minút neskôr si Zemplínčania strelili vlastný gól (3:1). Bodku za stretnutím dal v 80. minúte druhým gólom v dueli Jakub Sahul – 4:1.

Najbližší súboj odohrajú zverenci Tadeáša Lacka v sobotu 26. augusta, keď nastúpia v Pohroní. Do konca ligového ročníka čaká Liptákov ešte 25 vystúpení, pričom sezónu uzavrú 8. júna 2024. Rovnako ako „sedemnástka“, tak aj „šestnástka“ mala v úvodnom kole voľno, pričom odložený zápas 1. kola odohrá v sobotu 9. septembraDunajskej Strede.