Úspešný začiatok nadstavby v podaní futbalovej Ruže

Ružomberskí futbalisti majú za sebou nevydarený ročník. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok majú za sebou druhý mesiac po zimnej prestávke. V ňom odohrali tri duely, v ktorých zaznamenali dve výhry a jednu prehru.

Zverenci Petra Struhára vstúpili do jarnej časti ligy na 5. mieste, no museli sa mať riadne na pozore, keďže tabuľka najvyššej slovenskej súťaže bola veľmi vyrovnaná.

Tuhý boj o hornú šestku

Hneď úvodný marcový duel, ktorý bol vicemajstra zároveň posledným v základnej časti Fortuna ligy, mal prívlastok extrémne dôležitý. Ružomberčania totiž bojovali do záverečného kola o účasť v hornej šestke. Liptáci na domácom štadióne nastúpili proti lídrovi súťaže z Dunajskej Stredy, pričom im stačilo v tomto stretnutí získať bod a zaistili by si účasť v skupine o titul.

V prípade, že by Ružomberok v zápase získal bod a Žilina a Banská Bystrica by zvíťazili, tak by mali všetky tri mužstvá rovnaký počet bodov. V takomto prípade by na tom bola najlepšie Žilina a Ružomberok. V takejto situácii by Čierny Peter ostal v rukách Banskobystričanov.

Obrovské sklamanie pre vicemajstra

Teoreticky by sa na úkor Ružomberka mohla do prvej šestky dostať aj Banská Bystrica napriek remíze Liptákov, ale to by musela zvíťaziť nad Skalicou o sedem a viac gólov, čo bolo nepravdepodobné. Žilinu čakal zápas proti poslednému Liptovskému Mikulášu, Dukla nastúpila na pôde predposlednej Skalice.

Stretnutie pod Čebraťom sa napokon skončilo výhrou Dunajskej Stredy 1:0. Keďže šiesta Žilina a siedma Banská Bystrica vyhrali na ihriskách súperov zhodne 2:1, tak Čierny Peter ostal v rukách Ružomberka. Zverenci Petra Struhára si tak zabezpečili účinkovanie len v skupine o udržanie sa, čo bolo pre nich mimoriadne sklamanie.

Zbytočná strata bodov v Michalovciach

Úvodný duel v rámci nadstavby o záchranu Ružomberčania odohrali v Trenčíne. Liptákom sa aspoň čiastočne podarilo odčiniť neúspech z predošlého zápasu a pod hradom Matúša Čáka triumfovali rozdielom triedy (3:0).

Následne sa „Struhárovci“ predstavili na vlastnom ihrisku proti Zlatým Moravciam. Vicemajster v stretnutí potvrdil úlohu favorita a po dvoch góloch z druhého dejstva vyhral nad ViOnom 2:0.

Uplynulý víkend Liptáci cestovali na pôdu tabuľkového suseda z Michaloviec. Ružomberčania napriek tomu, že v stretnutí prehrávali, tak ho dokázali otočiť vo svoj prospech v rozpätí štyroch minút. Napokon však zo Zemplína odchádzali len s bodom, keďže inkasovali vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase. Napriek remíze 2:2 však „Ruža“ ostala na čele skupiny o udržanie sa, s 9-bodovým náskokom práve pred Michalovcami.

Liptovské derby sa blíži

Najbližší duel odohrajú zverenci Petra Struhára v sobotu 8. apríla 18:00 h Skalici. Následne čakajú Liptákov dve domáce stretnutia v rade. Najskôr Ružomberčania privítajú Liptovský Mikuláš (15. 4.). Vzápätí pod Čebrať zavíta Trenčín (21. 4.). Nabitý aprílový program uzavrie vicemajster zápasom v Zlatých Moravciach (29. 4.).

Aprílový program MFK Ružomberok v skupine o 7. – 12. miesto:

  • 1. apríl: MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 2:2
  • 8. apríl: MFK Skalica – MFK Ružomberok (18:00 h)
  • 15. apríl: MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (18:00 h)
  • 21. apríl: MFK Ružomberok – AS Trenčín (17:30 h)
  • 29. apríl: FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Ružomberok (18:00 h)

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.