Úspešný začiatok prípravy

Ružomberskí futbalisti zvládli prvý zápas v novej sezóne. Foto: FB/SK Hanácká Slavia Kroměříž
Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v sobotu 24. júna v úvodnom prípravnom stretnutí v rámci letnej prípravy nad SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:1.

Liptáci mali pôvodne odohrať prvý prípravný súboj v stredu 21. júna s FC Tatran Prešov, no súper na poslednú chvíľu odriekol účasť a zápas musel byť zrušený. „Tomkovci“ tak úvodný duel prípravy odohrali na českej pôde, pričom stretnutie v Kroměříži sa uskutočnilo v rámci 120. výročia založenia tamojšieho klubu. Kroměříž v uplynulej sezóne ovládol III. najvyššiu českú súťaž, vďaka čomu postúpil do II. ligy.

Pohodlné víťazstvo favorita

Za „Ružu“ v tomto stretnutí nastúpila aj jeho nová posila obranca Juraj Kotula a taktiež aj stredopoliar Marek Rigo, ktorý je pod Čebratom na skúške.

Lepší vstup do zápasu mali Ružomberčania. Tí sa ujali vedenia v 15. minúte, keď sa presadil ich najlepší strelec z minulého ročníka Štefan Gerec – 0:1. Liptáci sa z náskoku dlho neradovali, lebo o 10 minút súper vyrovnal skóre na 1:1.

Po hodine hry poslal favorita opätovne do vedenia Samuel Šefčík – 1:2. Konečnú podobu výsledku stanovil v 82. minúte Martin Boďa – 1:3. MFK Ružomberok zvíťazil v Kroměříži 3:1 a zaznamenal úspešný vstup do prípravy.

Náročný program „Ruže“

Najbližší súboj odohrajú „Tomkovci“ v stredu 28. júna, keď sa predstavia na ihrisku nováčika Fortuna ligy – FC Košice. Júlový program otvoria Ružomberčania jediným domácim prípravným stretnutím, keď v utorok 4. júla privítajú druholigové Pohronie. Zakrátko „oranžoví“ nastúpia v Karvinej (8. júl), ktorá v uplynulej sezóne vyhrala druhú českú ligu a postúpila do najvyššej súťaže.

O týždeň na to Liptáci vyzvú poľské prvoligové mužstvo Cracovia Krakov (15. júl). Generálkou na Fortuna ligu bude pre Ružomberok zápas proti ukrajinskému tímu Zorya (22. júl), ktorá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste. Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl).