Úspešný začiatok tureckej misie

Ružomberčania zaznamenali tretiu výhru v príprave. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v utorok 23. januára tretí prípravný zápas.

Zverenci Ondřeja Smetanu sa v nedeľu 21. januára presunuli na týždňové sústredenie do Turecka. Ešte pred ním však absolvovali prípravný duel proti poľskému tímu Zaglebie Sosnowec. Liptáci potvrdili v stretnutí úlohu favorita a po obrate triumfovali 2:1.

Po dvoch víťazných zápasoch nad druholigistami – FK PohronieZaglebie Sosnowec, čakal oranžových v krajine polmesiaca súper ťažšej kategórie, a to účastník najvyššej kosovskej súťaže FC Priština, ktorej patrí v tamojšej súťaži 5. miesto. Kosovský celok sa na prípravný súboj naladil víťazne, keď počas víkendu zdolal vo finále národného Superpohára FC Ballkani 2:1.

O všetkom rozhodol jediný gól

V treťom prípravnom stretnutí skórovali hráči z Liptova iba raz, no napriek tomu dokázali triumfovať. V 13. minúte rozhodol o ich tretej výhre v príprave Martin Boďa. Keďže sa už do konca zápasu skóre nezmenilo, tak Ružomberčania zvíťazili po výsledku 1:0.

Ako informuje oficiálna stránka MFK Ružomberok, tak hráčov spod Čebraťa čakajú v Turecku ešte dve vystúpenia. Najskôr v piatok 26. januára vyzvú severomacedónsky klub KF Gostivar. Prípravu v krajine polmesiaca ukončia sobotňajším vystúpením (27. január) proti srbskému FK Jedinstvo Ub.

Po návrate na Slovensko absolvujú zverenci Ondřeja Smetanu ešte generálku na jarnú časť Niké ligy, a to v sobotu 3. februára proti poľskému mužstvu Górnik Zabrze.

Prípravný zápas:

FC Priština – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 13. Boďa.

FC Priština: Nika (80. Gjoka) – Anderson (46. Bytyqi), Ramadani (46. Sinani), Muja (66. Gallapeni), Useini (46. Gashi), Hamiti (46. Islami), Pefqeli (74. Shabani), Uka (61. Jashari), Hyseni (66. Demolli), Blesa (74. Murturi).

MFK Ružomberok: Prvý polčas: Frühwald – Kotula, Gabriel, Maslo, Selecký, Lavrinčík, Múdry, Chrien, Tučný, Gerec, Boďa.

Druhý polčas: Ťapaj – Malý, Mrva, Luterán, Šefčík, Domonkos, Zsigmund, Švehla, Hladík, Tučný, Jackuliak.