V Baničnom horel rodinný dom, zranili sa štyria ľudia

Požiar vypukol v pondelok skoro ráno. Na mieste zasahovalo 20 profesionálnych a desať dobrovoľných hasičov. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Aktualizované 21.11. o 17:40

Požiar rodinného domu, ktorý vypukol dnes 21. novembra v skorých ranných hodinách na Ulici Ivana Houdeka v Ružomberku, si vyžiadal štyroch zranených. Na mieste ich ošetrili zdravotníci zo Záchrannej zdravotnej služby a jedného z nich odviezli do nemocnice na ďalšie ošetrenie.

TASR o tom v pondelok 21. novembra informoval Michal Kypus z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Ako uviedol, požiar im ohlásili okolo 5:30 hod. ráno. Keď prišli hasiči na miesto, zistili, že oheň zasiahol strechu rodinného domu. Po evakuácii siedmich ľudí začali s hasiacimi prácami.

„Po otvorení strešnej konštrukcie sa za pomoci výškovej techniky podarilo dostať požiar pod kontrolu. Postupným prehľadávaním priestorov domu a vyhľadávaním skrytých lokálnych ohnísk pomocou termokamier požiar krátko po 10:00 hod. zlikvidovali,” priblížil Kypus.

Na mieste ihneď zasahovali piati hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ v Ružomberku s dvomi kusmi hasiacej techniky. Hneď ráno o tom informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline. Správu s názvom V Baničnom horí rodinný dom uverejnil RK Magazín.

Do hasenia sa postupne zapojili aj hasiči z Liptovského Mikuláša, dobrovoľní hasiči z Likavky či Turian. Na mieste zasahovalo 20 profesionálnych a desať dobrovoľných hasičov. Príčinu vzniku požiaru podľa Kypusa zisťujú.

Fotogaléria

Foto: FB/Hasiči Likavka

Zdroj: KR HaZZ v Žiline, Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.