V Koniarni vyvrcholí Slovenský pohár basketbalistiek

Po dvoch rokoch sa národný pohár opätovne uskutoční v Ružomberku. Foto: FB/Piešťanské Čajky PR

Piešťanské Čajky a MBK Ružomberok sa ako dva najlepšie tímy po základnej časti Extraligy predstavia priamo v semifinále.

Záverečný turnaj Slovenského pohára basketbalistiek sa v termíne 16. – 18. februára (piatok – nedeľa) uskutoční v ružomberskej Koniarni. Turnaj šiestich tímov sa bude hrať tradične vyraďovacím spôsobom. V kvalifikácii, ktorá sa uskutočnila na konci januára, podľa očakávania uspeli Young Angels KošiceCBK Košice.

V uplynulom ročníku ovládli Slovenský pohár Piešťanské Čajky, ktoré v domácom prostredí zdolali Sláviu Banská Bystrica 82:57. Bronz získali Ružomberčanky, ktoré v dramatickom stretnutí porazili Young Angels Košice 69:60.

V roku 2022, keď sa národný pohár uskutočnil v Koniarni, sa z jeho zisku tešili Liptáčky. Tie vo finále triumfovali nad Piešťanmi 59:47 a pripísali si štvrtý triumf v tejto súťaži.

Trojdňové basketbalové predstavenie

V úvodný deň turnaja (piatok 16. február) sa odohrajú dva štvrťfinálové duely. V boji o postup medzi najlepšie kvarteto proti sebe nastúpia Slávia Banská Bystrica a CBK Košice. V druhom stretnutí na seba narazia ŠBK Šamorín a Young Angels Košice.

Nasledujúci deň (sobota 17. február) sú na programe dva semifinálové súboje. Zverenkyne Juraja Suju nastúpia v semifinále, so začiatkom o 17:30 h, proti víťazovi súboja Slávia Banská Bystrica – CBK Košice.

Turnaj vyvrcholí v nedeľu 18. februára zápasom o 3. miesto a finálovým stretnutím, ktoré má začiatok stanovený na 16:00 h.

Program Slovenského pohára žien (16. – 18. február 2024, Koniareň, Ružomberok):

Piatok 16. február – štvrťfinále

  • 1. štvrťfinále: Slávia Banská Bystrica – CBK Košice 123:33 /Slávia Banská Bystrica postúpila do semifinále/
  • 2. štvrťfinále: ŠBK Šamorín – Young Angels Košice 60:44 /ŠBK Šamorín postúpil do semifinále/

Sobota 17. február – semifinále

  • 1. semifinále: Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 77:40 /Piešťanské Čajky postúpili do finále/
  • 2. semifinále: MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica 60:70 /Slávia Banská Bystrica postúpila do finále/

Nedeľa 18. február – zápas o 3. miesto a finále

  • zápas o 3. miesto: ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 43:77 /MBK Ružomberok získal bronz/
  • finále: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica 70:73 po predĺžení /Slávia Banská Bystrica vyhrala Slovenský pohár/

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.