Ružomberčania začali prípravu na európske leto, očakáva sa aj príchod nových posíl

Liptákov počas prípravy čaká aj sústredenie v zahraničí. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú počas letnej prípravy šesť zápasov.

V pondelok 10. júna začali ružomberskí futbalisti letnú prípravu, počas ktorej predbežne odohrajú šesť stretnutí. Aktuálny víťaz Slovnaft Cupu začal prípravu v domácich podmienkach, avšak v pláne má aj 10-dňové sústredenie v Slovinsku (16. – 26. jún).

Liptáci sa pustili do prípravy bez jedinej posily, no podľa informácií klubového webu MFK Ružomberok pracujú na posilnení kádra. Pod Čebrať sa však vrátila trojica hráčov, ktorí uplynulú sezónu strávili na hosťovaniach – Matúš Krištof, Gabriel Halabrín a Marko Kelemen.

Na druhej strane, ako je už známe, v centre dolného Liptova nebude pokračovať niekdajší kapitán Marek Zsigmund, ktorý ako voľný hráč odišiel do Košíc. V oranžovom drese v nadchádzajúcom ročníku neuvidíme ani Juraja Kotulu, s ktorým klub ukončil zmluvu. Podľa stránky MFK Ružomberok by však v nastávajúcej sezóne mal na Liptove naďalej pôsobiť aj 38-ročný obranca Ján Maslo.

Budúci týždeň spoznajú meno súpera

Zverenci Ondřeja Smetanu si vďaka triumfu v Slovnaft Cupe vybojovali miestenku v 1. predkole Európskej ligy (EL), ktoré sa uskutoční v polovici júla. Liptáci spoznajú meno súpera v pondelok 18. júna, pričom už teraz je známe, že to bude jeden z týchto tímov – FC Sheriff Tiraspoľ (Moldavsko), NK Maribor (Slovinsko), FC Toboľ Kostanay (Kazachstan), Wisla Krakov (Poľsko), Pafos FC (Cyprus), Paksi FC (Maďarsko).

Ružomberčanov čaká náročné leto, keďže bez ohľadu na výsledky v predkolách európskych pohárových súťaží je isté, že odohrajú minimálne štyri zápasy. V prípade, že by Liptáci neuspeli v úvodnom predkole EL, tak ich čaká 2. predkolo Konferenčnej ligy. Fanúšikovia pod Čebraťom sa tak môžu tešiť na minimálne dve pohárové stretnutia ružomberských futbalistov na svojom štadióne.

Slovinské sústredenie aj liptovské derby

„Ruža“ odohrá úvodný prípravný duel už tento týždeň, keď v piatok 14. júna o 15:00 h nastúpi proti druholigovému Humennému. Následne sa „Smetanovci“ presunú na sústredenie do Slovinska, v rámci ktorého ich čakajú tri vystúpenia proti nasledujúcim súperom – albánska KF Egnatia (19. jún), slovinské NK Domžale (22. jún) a rumunský FC Rapid Bukurešť (25. jún).

Po príchode zo Slovinska odohrajú oranžoví zápas v Liptovskom Mikuláši (29. jún). Generálka na prvé predkolo EL je predbežne určená na 3. júl, avšak súper je momentálne v štádiu riešenia. Začiatok novej sezóny Niké ligy je stanovený na 27. júl.

Program letnej prípravy MFK Ružomberok:

  • 14. jún o 15:00 h: MFK Ružomberok – FK Humenné (Turany)
  • 19. jún: KF Egnatia – MFK Ružomberok (Slovinsko)
  • 22. jún: NK Domžale – MFK Ružomberok (Slovinsko)
  • 25. jún: FC Rapid Bukurešť – MFK Ružomberok (Slovinsko)
  • 29. jún: MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok
  • 3. júl: Generálka /súper v riešení/

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.