V Malých Tatrách pribudne nový rezidenčný komplex

Stagnujúci realitný trh v Ružomberku oživí už tento rok ďalší projekt. Práce by sa mohli začať už túto jar, ukončenie celej stavby investor predpokladá v druhom polroku budúceho 2022.

Jedná sa celkovo už o tretiu etapu projektu na ulici Malé Tatry. K radovým domom a polyfunkčnej budove by už čoskoro mal pribudnúť rezidenčný súbor, ktorý prinesie na štyroch podlažiach dokopy 21 bytových jednotiek. Investorom je v tomto prípade spoločnosť Malé Tatry Partners v spolupráci a architektonický ateliérom A3UM, ktorý celú výstavbu aj architektonicky zastrešuje. Dispozície bytov budú podľa investora od 1-izbových až po 5-izbové, čo by malo uspokojiť aj náročnejšiu klientelu. Vzhľadom na kvalitu samotnej lokality sa tak dá očakávať exkluzívnejší realitný projekt, ktorý je na ružomberskom trhu skôr výnimkou. V bytovom dome by sa mal nachádzať aj polyfunkčný priestor a garáž, ktorú doplní 24 vonkajších parkovacích státí.

Priestor kde by mala vyrásť nová bytovka. Foto: Tomáš Kajúch

Realizátor projektu predpokladá, že už približne začiatkom apríla bude spustená aj webová stránka a teda aj následný predaj bytov. Tento fakt by tak mohol aspoň čiastočne napomôcť stagnujúcemu ružomberskému trhu s bývaním, keďže kompletizácia celého projektu je naplánovaná už na budúci rok. Architektonicky príťažlivá stavba tak postupne dotvorí ulicu Malé Tatry a ďalej zurbanizuje túto vyhľadávanú mestskú štvrť. Pred začatím stavby bude ešte nutné stavebný pozemok vyčistiť a pripraviť, čo by malo podľa slov investora nastať ešte v priebehu marca 2021 a následne plynule pokračovať s výstavbou obytného súboru.

Vizualizácia stavby z pohľadu od súkromnej škôlky. Zdroj: A3UM architekti

Samotná štvrť „Malé Tatry“ patrí medzi tie najexkluzívnejšie ružomberské adresy. Obytná kolónia pôvodne určená pre pracovníkov textilných závodov je zasadená do svahu a obklopená prírodou a množstvom zelene. Zároveň je však aj v tesnom dotyku s centrom mesta a patričnou občianskou vybavenosťou. Rezidenčný projekt tak má dnes všetky predpoklady na to, aby bol sám o sebe úspešný a zároveň aj prispel k rozvojovým aktivitám v meste.

Vizualizácia projektu zo spodnej strany ulice. Zdroj: A3UM architekti.

Zdroj hlavnej foto: A3UM architekti

Som lokálpatriot. Zaujímajú ma všetky témy týkajúce sa Ružomberka. Prioritne sa venujem témam územného, sociálneho a mestkého rozvoja.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.