V Mondi SCP prebieha celozávodná odstávka. Papierne upozorňujú na možný zápach aj hluk

V Ružomberských papierňach začala celozávodná odstávka, potrvá do 30. augusta.

Počas odstávky vykonajú údržbu a sanáciu určených zariadení, ktoré odstraňujú nežiadúce látky v procese výroby buničiny a regenerácie chemikálií. Vedúca odboru životného prostredia spoločnosti Marianna Matajová vysvetlila, že tieto práce je potrebné realizovať tak, aby systém odstraňovania zapáchajúcich látok pracoval riadne a bezpečne počas bežného roka.

“Keďže bude nevyhnutné systém na niektorých miestach otvoriť, chceme vás upozorniť, že môže dôjsť k situáciám so zvýšeným zápachom. V súvislosti s odstávkou a nábehom našich kotlov môže byť zaznamenaný zvýšený hluk v okolí závodu. Chceme vás však ubezpečiť, že tieto situácie bude neustále monitorovať náš tím ekológov a situácia sa bude riešiť vždy okamžite na mieste,” informovala Matajová.

Titulná fotografia: Budova Mondi SCP. Foto: Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.