V Políku roztrhlo vodovodné potrubie

K havárii vodovodného potrubia došlo na križovatke ulíc Hviezdoslavova a D. Makovického. Na mieste zasahuje tím vodárenskej spoločnosti.

V nedeľu 13. novembra prasklo vodovodné potrubie pri ružomberskom sídlisku Polík. ,,Dnes v ranných hodinách došlo k roztrhnutiu vodovodného potrubia na križovatke ulíc Hviezdoslavova a D. Makovického,” informoval hovorca mesta Ružomberok Viktor Mydlo na sociálnej sieti.

Vzniknutá havária spôsobila aj obmedzenia dopravy. ,,Na mieste sú vodári, ktorí odstraňujú asfaltový povrch vozovky a kopú smerom ku fraktúre,” uviedol Mydlo s tým, že obmedzenia budú trvať dovtedy, kým poruchu neopravia.

Odstávka pitnej vody

Z tohto dôvodu je vypnutá dodávka pitnej vody približne od Galérie Ľudovíta Fullu až po Makovického 8. Podľa hovorcu mesta je v prípade potreby na mieste cisterna s pitnou vodou, ktorú môžu využiť obyvatelia zasiahnutých častí. ,,Dodávka pitnej vody by mala byť obnovená v priebehu dnešného dňa,” ubezpečil Mydlo obyvateľov dotknutých území.

Pre obyvateľov zasiahnutých častí je k dispozícii cisterna s pitnou vodou. Foto: Viktor Mydlo

Foto: Viktor Mydlo

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok, Viktor Mydlo

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.