V Ružomberku sa našli nebezpečné nástrahy pre psov

Nebezpečné kusy mäsa s klincami našli Ružomberčania na Nábreží generála Milana Rastislava Štefánika, ale aj na ďalších miestach.

Čitateľ Peter Hromada nás upozornil na nástrahy pre psov, ktoré niekto rozhadzuje po Ružomberku. Kúsky mäsa, v ktorých sú zamaskované klince nie sú prvým prípadom. Predtým podobné nástrahy objavili aj ďalší Ružomberčania.

„Prvému sa to stalo kamarátovi, potom aj susedke, pani dôchodkyni,“ opisuje prípady nebezpečných nálezov Peter, ktorý tvrdí, že klince v kúskoch mäsa sú rozmiestnené na viacerých miestach v okolí troch bytoviek a bývalej škôlky, pričom jemu sa podobné nástrahy podarilo objaviť na Nábreží gen. M. R. Štefánika.

„Už aj naša Ejmy okúsila slaninku s klincom… Našťastie to vypľula,“ sťažuje sa Peter na sociálnej sieti. „Nechápem, ako môžu takíto ľudia žiť s vedomím, že ublilžujú žijúcim tvorom. Sú to ľudia bez chrbtovej kosti,“ povedal pre naše noviny Peter, ktorý nevie, či by jeho domáci miláčik prežil, ak by klinec v mäse zhltol.

Ak sa podarí psovi nástrahu zožrať, často sa to jeho majitelia dozvedia až po niekoľkých hodinách, keď sa už dostavia prvé zdravotné príznaky. Vtedy môže byť už neskoro.

Titulná fotografia: Nebezpečná nástraha pre psov. Foto – Peter Hromada

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.