V Ružomberku sa predstaví slovenská reprezentácia

Slovenská basketbalová reprezentácia do 20 rokov odohrá dve prípravné stretnutia proti vicemajsterkám Európy. Foto: Slovakbasket

Športová hala Koniareň bude dejiskom dvoch prípravných zápasov slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie do 20 rokov.

V piatok 10. februára a v sobotu 11. februára odohrá v centre dolného Liptova slovenská „dvadsiatka“ dve medzinárodné stretnutia proti rovesníčkam z Českej republiky. Začiatok piatkového zápasu je stanovený na 17:30 hod. Sobotňajší duel, aj vzhľadom na fortunaligové stretnutie medzi MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce, sa uskutoční o 18:00 h. Vstup na oba zápasy je bezplatný.

Sústredenie slovenskej „dvadsiatky“ prebieha v Ružomberku pod vedením francúzskeho trénera Nicolasa Croisyho od pondelka 6. februára. Zastúpenie v tomto reprezentačnom výbere má aj MBK Ružomberok zásluhou Kamily Jarošovej.

Pre slovenskú reprezentáciu do 20 rokov ide o posledný zraz počas aktuálnej sezóny, v rámci prípravy na tohtoročné majstrovstvá Európy B-divízie, ktoré sa uskutočnia na prelome júla a augusta v rumunskom meste Cracovia.

Zápasy proti vicemajsterkám Európy

Uplynulý rok obsadila slovenská reprezentácia na majstrovstvách Európy (ME) do 20 rokov, v B-divízii, 13. miesto. Slovenky skončili v D-skupine v konkurencii Slovinska, Nórska a Islandu na 3. mieste a zahrali si tak v skupine F o 9. – 18. miesto. Slovensko v štyroch zápasoch zaznamenalo vyrovnanú bilanciu – dve výhry a dve prehry. V záverečnom súboji o 13. miesto Slovenky zdolali Albánsko 78:56.

Slovenské reprezentantky čakajú dve mimoriadne náročné stretnutia, keďže Česky v tejto kategórii na minuloročnom európskom šampionáte získali strieborné medaily. Česko, ktoré účinkovalo v A-divízii v rámci ME do 20 rokov, skončilo vo svojej skupine na 1. mieste, keď všetky stretnutia vyhralo.

Českej reprezentácii sa darilo aj vo vyraďovacej fáze, keď postupne zdolala Belgicko, Poľsko a v dramatickom stretnutí aj Francúzsko. České hráčky si tak zahrali o celkové prvenstvo, v ktorom však napokon podľahli Španielsku 47:42 a do svojej vitríny pridali cenné striebro.

Zloženie tímu slovenskej reprezentácie do 20 rokov: Tereza Vandlíková, Linda Užovičová, Terézia Kraislová (všetky Piešťanské Čajky), Vanda Kristlová, Natália Filická, Tara Rebejová, Hana Jakubčeková (všetky Young Angels Košice), Ema Nagyová (Slávia Banská Bystrica), Eva Kmetoniová (BAM Poprad), Kamila Jarošová (MBK Ružomberok), Alexandra Erdélyiová (Basket Šopron).

Prípravné medzinárodné zápasy slovenskej reprezentácie do 20 rokov:

10. február o 17:30 h: Slovensko U20 – Česká republika U20 (ŠH Koniareň)

11. február o 18:00 h: Slovensko U20 – Česká republika U20 (ŠH Koniareň)

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.