Za dátumom 8. mája sa neskrýva iba historická udalosť zapísaná v kalendári. Je to deň, ktorý ukončil jednu z najtemnejších kapitol dejín ľudstva.
Ako informovala na sociálnej sieti ružomberská radnica, druhá svetová vojna pripravila o život viac ako 50 miliónov ľudí, zničila mestá, rodiny i celé generácie a zanechala hlboké rany v srdciach národov Európy aj celého sveta.
Vo štvrtok 7. mája si v Ružomberku pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom a 81. výročie ukončenia Druhej svetovej vojny.
Podujatie tradične organizovalo mesto Ružomberok, Kultúrny dom A. Hlinku a Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. Pietnu spomienku doprevádzala moderátorským slovom Alexandra Staňová.
Fotogaléria:
Foto – FB/Mesto Ružomberok
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.









