V Ružomberku vzniklo konzultačné pracovisko Centra právnej pomoci

Nové pracoviska má pomôcť občanom, ktorí potrebujú právnu pomoc a nemajú dostatok finančných prostriedkov. Nachádza sa v priestoroch mestského úradu, služby občanom bude poskytovať od septembra.  

Mesto Ružomberok v spolupráci s Centrom právnej pomoci, otvára nové konzultačné stredisko pre občanov mesta Ružomberok. Služby konzultačného pracoviska Centra právnej pomoci môžu občania využívať každý utorok, prvý a posledný týždeň v mesiaci, v čase od 08:00 do 14:00 hod.
,,Cieľom zriadenia konzultačného pracoviska pre občanov mesta Ružomberok a priľahlých obcí, je pomôcť občanom, ktorí potrebujú právnu pomoc a nemajú dostatok finančných prostriedkov na jej zabezpečenie tak, aby im bola poskytnutá potrebná právna ochrana. Znížiť výdavky občanov na cestovanie a priblížiť im čo najviac dostupnosť týchto služieb,” približuje konzultačné pracovisko hovorca mesta Viktor Mydlo.
Centrum právnej pomoci je rozpočtová organizácia a jej zriaďovateľom je Ministerstvo spravodlivosti. Kancelária Centra právnej pomoci s územnou pôsobnosťou pre mesta Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Poprad sa nachádza v Liptovskom Mikuláši, ul. Kollárova 2, pod túto Kanceláriu Centra právnej pomoci organizačne patrí aj novozriadené konzultačné pracovisko v meste Ružomberok.
Občania sa môžu na konzultácie objednať na telefónnych číslach Call centra: 0650 105 100, alebo priamo v Kancelárii CPP 044/2420051,52.53,54,55,56, prípadne na stránke Centra právnej pomoci www.centrumpravnejpomoci.sk, kde funguje rezervačný systém.
Zdroj: Mesto Ružomberok. Titulná fotografia: Jaroslav Moravčík

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.