V meste Ružomberok pribudli nové kamery

Mestská polícia vymenila a rozšírila kamerový systém. K pôvodným päťdesiatim kamerám pribudlo ďalších sedem.

Počas decembrovej údržby, o ktorú sa postarali mestskí policajti v Ružomberku, vymenili 5 kamier z pôvodného kamerového systému. Dôvodom nefunkčnosti kamier bolo ich poškodenie kvôli nepriaznivému počasiu (vietor, dážď, búrky). Niektorým z nich zas vypršala životnosť.

Na bezpečnosť v meste bude dohliadať 57 kamier

Dôvodom rozšírenia kamerového systému bolo najmä posilnenie už existujúcich kamerových bodov. „K pôvodným päťdesiatim pribudlo aj ďalších sedem nových kamier. Išlo o rozšírenie už existujúcich kamerových bodov. Ide najmä o križovatky ulíc, kde sa nachádzali otočné kamery. Tie však pri monitorovaní vykonávali viacero krokov – postupne snímali viacero ulíc. Pre ich podporu boli nainštalované statické kamery a tie budú nepretržite monitorovať najexponovanejšie miesta,“ zdôvodnil Roman Jankovič z Mestskej polície v Ružomberku.

Sedem nových kamier monitoruje najmä križovatky

Nová kamera pribudla na budove Okresného riaditeľstva Policajného zboru, ktorá sníma križovatku pred budovou polície a Ulicu K. Salvu. Druhá kamera sa nachádza pred ZŠ Dončova, tá sníma časť ulice Dončova smerom k okresnému súdu. Tretia kamera sníma časť ulice od synagógy smerom do pešej zóny. Štvrtá kamera je umiestnená na stĺpe verejného osvetlenia na križovatke ulíc Scota Viatora a Považská, táto monitoruje vnútroblok za potravinami Verex a príjazd na Žilinskú cestu.

Počet kamier sa zvýšil aj v blízkosti kruhového objazdu na Hrabovskej ceste, kde kamera kontroluje príjazdovú cestu na Hrabovo. Zvyšné dve kamery sú nainštalované na križovatke ulíc Poľná a Za dráhou. Jedna monitoruje časť ulice Za dráhou, od križovatky smerom na sídlisko, druhá monitoruje časť ulice Poľná – od križovatky smerom k nákupnému centru. Pôvodná otočná kamera sníma časť ulice Poľná smerom do mesta a časť ulice Za dráhou smerom pod nadjazd.

Viac fotografií v našej galérii:

Text k foto: Na bezpečnosť v meste Ružomberok bude dohliadať 57 kamier. Foto: Jaroslav Moravčík

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.