Veľká pátracia akcia na Liptove. Nezvestnú ženu hľadajú horskí záchranári aj policajti už tretí deň

Anna Fábryová odišla v utorok 23. februára zo svojho bydliska v Ľubochni na doposiaľ neznáme miesto a do súčasnej doby nepodala o sebe žiadne informácie. 

Udalosť oznámil jej manžel, ktorý nevedel, kde presne mohla ísť. Mobilný telefón si nevzala. Podľa jeho slov však najčastejšie chodila do Ľubochnianskej doliny. Po nezvestnej 65-ročnej Anne Fábryovej pátra aj Polícia Slovenskej republiky. Informovalo o tom ministerstvo vnútra na sociálnej sieti.

,,Ešte v utorok odišlo pátrať do Ľubochnianskej doliny 11 záchranárov HZS so 4 psami. Akcia pokračovala aj od stredy rána. Zúčastnilo sa nej 16 záchranárov a 5 psov – 10 profesionálnych záchranárov (z oblastných stredísk Veľká Fatra, Vysoké Tatry a školiace stredisko), 2 zmluvní psovodi HZS a 4 zmluvní záchranári,” informoval rezort vnútra.

Výpovede viacerých svedkov, ktoré záchranári získali, sa líšili. Spoločne podľa dostupných indícií prepátrali lokality v Ľubochnianskej doline: Ľubochnianske sedlo, svahy pod Tlstým dielom, Kračkové, okolie náučných chodníkov a potoku Ľubochnianka.

Pátranie bolo zatiaľ neúspešné, horskí záchranári však aj dnes vyrazili do terénu hľadať nezvestnú. ,,Pevne dúfame, že sa pani nakoniec podarí nájsť živú a zdravú. Akékoľvek informácie o nej oznámte na najbližší útvar Policajného zboru alebo na bezplatnú telefónnu linku 158,” vyzývajú záchranné zložky.

Popis osoby:  hnedé oči, sivé vlasy

Popis oblečenia: oranžová zimná bunda s čiernymi pásmi po bokoch, tmavé nohavice, čierny rolák, hnedé turistické vibramy

Nezvestná Anna Fábryová z Ľubochne. Foto: Polícia SR

Titulná fotografia: Záber z hľadania nezvestnej Anny Fábryovej. Foto: Vladimír Benko

 

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.