Veľmi cenný skalp ružomberských žien

Futbalistky MFK Ružomberok ukončili sezónu na začiatku júna. Foto: MFK Ružomberok
Futbalistky MFK Ružomberok odohrali cez víkend úvodné jarné kolo 1. ligy proti Slovanu Bratislava. Liptáčky sa obrovského favorita nezľakli a úradujúceho slovenského vicemajstra zdolali 3:1.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka síce v hlavnom meste prehrávali, no ešte do polčasu sa im podarilo skóre vyrovnať. V druhom polčase sa dvakrát presadila Darina Hrúziková, ktorá tak skompletizovala čistý hetrik. Členka slovenskej reprezentácie do 19 rokov je zároveň aj najlepšou strelkyňou mužstva, keď má na svojom konte 11 gólov.

Najstaršie reprezentantky ružomberského ženského futbalu napriek veľmi cennej výhre čaká ešte tuhý boj o hornú päťku. Futbalistky MFK Ružomberok sa po 15-tich dueloch nachádzajú na 5. mieste so ziskom 25 bodov. Liptáčky doposiaľ zaznamenali osem výhier, jednu remízu a šesť prehier. Na štvrtú Banskú Bystricu majú 2-bodové manko, no rovnaký počet bodov ako „Ruža“ má aj šiesty AS Trenčín.

Ženy čaká náročná jar

Liptáčky účinkovali v tomto ročníku aj v Slovenskom pohári, v ktorom však už ukončili svoje pôsobenie. V úvodnom kole zdolali Banskú Bystricu na jej pôde 3:2 a postúpili do 2. kola. V ňom nastúpili proti GFC Regionálna akadémia Topoľčany, ktorej podľahli 0:2 a rozlúčili sa s národným pohárom.

Ružomberčanky prevzal pred začiatkom sezóny Jaroslav Súkeník, keď nahradil na trénerskom poste Ľuboša Žihlavníka, ktorý momentálne pôsobí ako hlavný kormidelník ružomberských žiačok. Na jar čakajú ženy ešte tri stretnutia, pričom až dve z nich odohrajú na vlastnom ihrisku.

Po skončení základnej časti sa ligová tabuľka rozdelí na dve polovice – skupinu o titul a skupinu o záchranu. Prvých päť mužstiev si zahrá nadstavbu o titul, zvyšná pätica tímov sa pobije o záchranu v najvyššej súťaži. V uplynulej sezóne Ružomberčanky ako nováčik súťaže obsadili 4. miesto a zahrali si v skupine o titul, v ktorej obsadili konečné 5. miesto.

Juniorky bojujú o nadstavbu

Ružomberské dorastenky vstúpili do jarnej časti súťaže neúspešne, keď na vlastnom ihrisku podľahli Bardejovu 0:1. Liptáčky sa po 10-tich stretnutiach nachádzajú v 7-člennej tabuľke na 3. mieste so ziskom 17 bodov, keď doposiaľ zaznamenali päť výhier, dve remízy a tri prehry.

Na druhý Partizán Bardejov strácajú Ružomberčanky štyri body, no pred štvrtými Košicami majú iba jednobodový náskok, pričom východniarky majú zápas k dobru.

Na jar odohrá „Ruža“ ešte osem stretnutí, pričom posledné kolo ju čaká 30. apríla. Po základnej časti sa liga rozdelí na dve polovice. Prvé tri mužstvá čaká nadstavba o postup, zvyšná štvorica tímov si zahrá v skupine o umiestnenie.

V minulom ročníku obsadili ružomberské juniorky v základnej časti 4. miesto a zahrali si v skupine o umiestnenie. Tú však zverenkyne Igora Bellu suverénne ovládli, keď v šiestich dueloch dokázali zvíťaziť až päťkrát.

Neúspešný štart žiačok

Rovnako neúspešne vstúpili do nového kalendárneho roka aj ružomberské žiačky, ktoré v úvodnom jarnom kole podľahli na vlastnej pôde Bardejovu 2:4. Najmladšie reprezentantky ženského futbalu v Ružomberku sa nachádzajú v 7-člennej tabuľke na 5. mieste so ziskom 10 bodov.

V doterajších 10-tich dueloch zaznamenali žiačky tri výhry, jeden nerozhodný výsledok a šesť prehier. Liptáčky však majú rovnaký počet bodov ako štvrté Michalovce, no tie majú o dve odohrané stretnutia menej.

Tento rok čaká Ružomberčanky ešte osem zápasov, pričom najbližší duel odohrajú na pôde prvého Prešova, ktorý všetky doterajšie stretnutia vyhral. Po skončení základnej časti sa tabuľka rozdelí na dve polovice. Prvé tri tímy si zahrajú nadstavbu o postup, zvyšnú štvoricu mužstiev čaká skupina o umiestnenie.

V uplynulej sezóne ružomberské žiačky obsadili 4. miesto. V nadstavbovej časti odohrali Ružomberčanky šesť zápasov, pričom všetky duely vyhrali a skupinu o umiestnenie tak suverénne ovládli bez straty bodu.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.